logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie.
Autor: Pytająca (23 l.) (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-15 00:47

Witam. Jestem studentka.
Mam pewien problem. Od miesiąca ciagle płacze lub sie złoszczę wewnętrznie. Jest mi strasznie smutno. Moje "cierpienie" zaczęło sie tuż przed rokiem akademickim - wydarzyło sie pare smutnych dla mnie rzeczy (które oczywiście tez nie mogę nazwac tragedia typu smierć lub choroba). Potem doszły studia i stres z nimi zwiazany. Coraz bardziej wszystko sie nawarstwiały aż w końcu doszło do tego ze codziennie byłam dobita i czułam sie zle przy ludziach. Mam przyjaciółkę która ma wręcz przeciwnie. Bardzo sie rozkręciła, jest duszą towarzystwa, jak przychodzi to jest tzw "dominująca" osoba. Zaprzyjaźniła sie z moja inna przyjaciółka ostatnio. Weszły w taka "gorąca" przyjaźń, że jedna z nich chyba kompletnie zapomniała o mnie. Jeśli w ogóle widzimy sie w towarzystwie one obie tylko mówią sobie same komplementy itp zabiegają ciagle o siebie i mówią o jakiś swoich sprawach. Planują kolejne "grupowe" wyjazdy czy spotkania na imprezy, o których ja nawet nie wiem (ale jestem brana pod uwagę jako uczestniczka). Jedna z nich (z która studiuje) niby trzyma sie ze mną, ale mało czasu spędzamy razem tak żeby był tylko dla nas zarezerwowany, ona we wszystko chce kogoś jeszcze angażować i nie ma juz naszych wspólnych spraw, czego trochę mi brakuje, bo nie czuje sie przez to wartościowa. Druga przyjaciółka tylko raz spytała czemu mnie nie było na jakimś spotkaniu (miałam strasznego dola), powiedziałam jej ze miałam doła, spytałam czy u niej ok i koniec rozmowy. Potem juz ani razu do mnie nie napisała. Ona wiedziała ze kiedyś juz miałam depresje. Martwiła sie czy miałam wtedy kogoś do pogadania itp, mowila ze mogę na nią liczyć, ale teraz kompletnie czuje jakby o mnie zapomniała, jakby teraz znalazła sobie "fajniejszych" przyjaciol którzy zapewniają jej lepsza zabawę...a ja jestem nieatrakcyjna, bo w depresji. Czuje sie strasznie samotna. Czuje ze nie mam wartości, czuje ze nikomu na mnie nie zależy. Czuje sie opuszczona. Tak bardzo bym chciała żeby moje przyjaciółki (te dwie nie są oczywiście jedyne) bardziej na mnie zwracały uwagę, żebym je bardziej obchodziła..wiem ze ta jedna z nich jednak mimo wszystko obchodzę jednak brakuje mi takiego czasu "uspokojenia", żeby można było pogadać we dwie i sie uciszyć, a nie tylko w towarzystwie w którym ona gra pierwsze skrzypce i nawet nie zwraca na mnie uwagi. Jestem załamana i czuje ze juz nigdy nie będzie dobrze z tym:( co mam robić ? Dlaczego w depresji ludzi sie zostawia samych?

Najgorsze jest to ze teraz jak ktokolwiek chce ze mną pogadać o swoich problemach i sie mi zwierza, traktuje to jako wielki komplement i pomaga mi to, bo wiem ze "ktoś chce ze mną pogadać sam na sam, dla kogoś jestem ważna"... przykre to, bo to jest chyba troszke taka iluzja. Cenie sobie ze ludzie mi ufają i sie zwierzają jednak przykro mi ze w mojej depresji moje przyjaciółki sie tak nie troszczą :( czy jest jakieś rozwiązanie ? Wiem, ze bardzo bardzo potrzebuje drugiego człowieka do pomocy, do wyjścia z tego okropnego stanu. Takiego poczucia, ze coś znaczę dla kogoś, i ze mogę na niego liczyć, ze jest ze mną... moze za dużo tez oczekuje... a tez nie chce taka być. Czy jest szansa ze jeszcze będzie lepiej ? Co robić ?

 Tematy Autor  Data
 Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Pytająca (23 l.) 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy patrycja 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Margaret 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Justyna 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy M. 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Asia 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Asia 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Pytająca 23 lata 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Dorota 
  Re: Przyjaciółka chyba kompletnie zapomniała o mnie. nowy Ola 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: