logo
Czwartek, 16 lipca 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Benek (---.unknown.vectranet.pl)
Data:   2019-11-24 22:22

Czy jak ktoś nie chce iść do piekła i kocha Boga, ale średnio mu aż do śmierci wychodzi życie duchowe itp., stara się, ale niewystarczająco, a zaskakuje go nagle śmierć. Czy jak ktoś już na ziemi nie chce, to po śmierci i tak może tam trafić?

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2019-11-25 19:24

Co to znaczy "średnio mu wychodzi życie duchowe"? Jeśli taka osoba dba o to, aby spowiadać się ze swoich grzechów regularnie i przyjmuje w miarę regularnie Komunię świętą, to dlaczego miałaby iść do piekła? A może u Ciebie istnieje tylko alternatywa: albo jest się "tytanem świętości", albo hop do piekła?

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: stawiam tak: (---.net.pulawy.pl)
Data:   2019-11-28 19:08

Nie liczyłabym na to.

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-28 19:30

Benku.
Myślę, ze do piekła pójdą jedynie tacy grzesznicy, którzy świadomie wybrali życie w grzechu, czyli potępienie na własne życzenie.

Bóg powiedział: (...) kładę przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli (...) miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego (...) głosu (...) Pwt 30, 19-20.

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Benek (82.177.5.---)
Data:   2019-11-29 12:41

Dziękuję za odpowiedzi.
Mówi się, że na Sądzie Ostatecznym będziemy zaskoczeni - zastanawiam się też nad rozliczeniem z tych zaskoczeń: np. komuś się wydaje, że żyje blisko Boga. A co, jak w życiu czegoś dobrze nie rozezna, nie zauważy działania szatana, bo ten się bardzo dobrze zakamufluje i wtedy co? Mówię o takich najskrytszych sprawach, które widzi tylko Pan Jezus, a co jak człowiek nie zobaczy? Znam kogoś, kto rozeznał (i wcale nie sam), że przez większość jego życia szatan działał, niby zsyłał dobrych ludzi, którzy nie byli wcale dobrzy, po prostu podszywał się. Czy osoba, jeśli nie ma łaski rozeznać tego na czas w życiu i umrze, to będzie potępiona?

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2019-11-29 18:40

Benku,

Kogo Bóg potępi i czy potępi i za co potępi, to już nie nasza w tym sprawa. On zna nasze myśli i czyny, nasze ułomności, grzechy, smutki, lęki i niepokoje.
On wie doskonale, że człowiek będzie grzeszył do końca świata, dlatego dał nam sakramenty, abyśmy z nich garściami korzystali.
Jeżeli będziesz żyć według Słowa Bożego i wypełniał Je, nie bój się, Bóg jest Miłosierny. Kochaj Go i zaufaj Mu. Tego się trzymaj (!)

'Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami'. Iz 55, 7-8.

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2019-11-30 11:06

Zadajmy takie pytanie: czy niechęć do bycia porażonym przez prąd chroni przed porażeniem?
Oczywiście, ale tylko wówczas, gdy dopinguje do pilnowania się, by nie narazić się na to porażenie.
Z piekłem tak samo ;)

 Re: Czy niechęć pójścia do piekła przed nim chroni?
Autor: Małgorzata (---.play-internet.pl)
Data:   2019-12-02 23:48

Bóg nikogo nie potępia. Do piekła idzie ten kto chce. Dokonując dzień w dzień wyboru dobra zamiast zla, woli Boga zamiast grzechu zwiększamy szansę że w tym ostatecznym momencie podejmiemy właściwą decyzję.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: