logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Krzysztof (---.tktelekom.pl)
Data:   2019-12-26 20:37

Witam żona wniosła o rozwod na który szczerze mowiac nie chciałbym sie zgodzić ze wzg religijnych. Pozew rozwodowy zawiera mnóstwo kłamstw ktore przegladajac smsy Messenger a jestem w stanie udowodnić. Nawet jesli chodzi o probe ratowania napisane ze strony podjęły decyzję gdzie jednoznacznie moge udowodnić ze to ja podejmowalem proby terapi na ktore zona odpowiadala wrecz agresja. Bylem u prawnika ktory doradzal mi zgodzić sie na rozwod . W przeciwnym razie będzie to dlugie pranie brudow. Bardzo kosztowne. Jutro wybieram sie do innego. Mam nadzieję ze będzie mial lepsze rozwiązanie. Nie chcialbym sie zgadzać na rozwod ale przeraza mnie wizja pierwszego prawnika. Prosze mnie nie odsylac do konfesjonalu bo tam tez mam zamiar is ale pierw chcialbym tu cokolwiek czy w tej sytuacji. Jestem skazany na niebyt w Kosciele

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-01-02 21:30

"Jestem skazany na niebyt w Kosciele"

Jeśli sam to sobie "zafundujesz", to tak będzie.
A będzie tak jedynie w przypadku, gdy po rozwodzie cywilnym zawrzesz kolejny związek.

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-01-02 23:44

Sugeruję skierować swe kroki do sychar.org, tam znajdziesz więcej osób z podobnymi problemami i może bardziej skuteczne rady jak sobie poradzić.

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-03 10:09

Tak dla przypomnienia; dotyczy bowiem każdego chrześcijanina.

Pan Jezus powiedział: "A ja wam powiadam:
Każdy, kto oddala swoją żonę (...) naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa". (Mt 5,32).

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Tragarz_zmartwień (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-01-03 17:31

Dodałbym tylko do przytoczonych przez Magdalenę słów Pana Jezusa Jego pełną wypowiedź:

"A ja wam powiadam:
Każdy, kto oddala swoją żonę, poza wypadkiem narządu, naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa". (Mt 5,32)

Dla wyjaśnienia - to "poza wypadkiem nierządu" nie oznacza zgody na rozwód a jedynie "oddalenie" - czyt. separację/oddzielne mieszkanie i trwanie w nadziei i wierności na nawrócenie żony.

Za M. również polecam forum Sycharu plus ewentualny udział w spotkaniu ogniska, jeżeli jest gdzieś w pobliżu.

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-01-03 17:43

Najpierw spróbuj uświadomić sobie ogrom zła, jakie wiąże się z rozwodem: (klik).
Na razie skupiasz się na próbie oddalania oskarżeń za Twój udział w rozpadzie małżeństwa i na własnych finansowych stratach w przypadku niewyrażenia zgody na rozwód.

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: sstaszek (89.231.140.---)
Data:   2020-01-03 19:42

Nie powinno się manipulować, szczególnie na tym forum.
Cytat w całości:
"A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa." (Mt 19,9)

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: trzy grosze (---.play-internet.pl)
Data:   2020-01-04 13:11

A co ze zbadaniem waznosci, stwierdzeniem nieważności?

 Re: Czy zgoda na rozwód = niebyt w Kościele?
Autor: Krzysztof (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-03-27 18:15

Szczerze przeraza mnie caly proces ale byc moze wystapie na te droge. Byc moze sprawa rozwodowa pozwoli mi zdobyc troche argumentow w tym temacie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: