logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Zagubiony :/ (---.marianwitek.pl)
Data:   2020-01-05 14:01

Witam,
Od jakiegoś czasu spotykam się z dziewczyną, która mi się podoba, ale jeszcze nie jesteśmy parą. Zawsze marzyłem o założeniu rodziny, ale mam teraz poważne wątpliwości co do swojej drogi życiowej. Kiedy byłem samotny (nigdy nie miałem dziewczyny) wydawało mi się, że bycie z kimś jest lrkiem na samotność i pustkę w sercu, ale teraz widzę, że przez dziewczynę się zmieniam: bardziej uważam na słowa, nie przeklinam, nie o wszystkim mogę z nią porozmawiać albo opowiedzieć to co myślę bo wiem, ze ma inne zdanie Jeszcze nie jesteśmy parą a ta relacja w jakiś sposób mnie ogranicza i angażuję emocjonalnie i intelektualnie, boję się, ze nie będę juz tym samym człowiekiem, którym byłem :(

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-01-13 21:42

Powiedzmy sobie jasno (i twardo): jeżeli nie chcesz żadnych kompromisów i nie jesteś gotów na zmiany w sobie i wokół siebie, na danie czegoś z siebie, na jakieś wyrzeczenia, na szczerość i wolność wobec osób, ktore mają inne zdanie, to na tym etapie nie jesteś dobrym kandydatem do żadnego związku, żadnej relacji. Przemyśl to na serio.

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: B. (---.191.104.214.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-01-14 02:07

"nie przeklinam"
To bardzo dobrze :) Tak trzymaj. Przeklinanie nie może podobać się Bogu.
Pozdrawiam.

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Ma (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-16 20:55

A dlaczego nie chcesz jej się zwierzać? Czy to wynika raczej z Twojego skrytego charakteru, czy może ona Cię krytykuje? Pytam bo czasem mężczyzni są skryci i sprawiają tym przykrość dziewczynie, bo np. myśli że nie jest godna jego zaufania :)
Myślę że każdy na początku związku pokazuje się z trochę lepszej strony, ale zadaj sobie pytanie czy lubisz jej obecność, czy myślisz o niej po prostu :) bo czasem spotykamy się po prostu z niewłaściwą osobą, z którą nie ma tzw. chemii tak oby być w relacji. A walka ze słabościami jest jak najbardziej wskazana :)

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-01-22 21:25

Może będziesz po prostu lepszym człowiekiem, może dziewczyna odmieni cię na lepsze. To dobrze, że ma inne zdanie. Zawsze można podyskutować i zastanowić się, czy to na pewno ja mam rację? Bycie w związku to również umiejętność pójścia na kompromis.

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-23 17:41

Zagubiony,

Wzajemne dobre relacje w związkach mogą nas dobrze kształtować i rozwijać, natomiast złe, jedynie niszczyć. Dlatego tak ważna jest szeroko pojęta uczciwość i odpowiedzialność za słowa i czyny. A tego musimy się ciągle uczyć. Samo nic się nie zrobi; czasami potrzeba sporego wysiłku, aby je odpowiednio skonstruować, zbudować etc. Uważam, ze z czasem sobie z pewnością poradzisz. Nie musisz się już teraz bać na zapas. A dlaczego masz być "tym samym człowiekiem którym byłeś" - jak piszesz - będziesz z pewnością, lepszym niż byłeś...

 Re: Relacja z dziewczyną ogranicza mnie i angażuje.
Autor: Magda (---.hsi16.unitymediagroup.de)
Data:   2020-04-11 14:22

"nie o wszystkim mogę z nią porozmawiać albo opowiedzieć to co myślę bo wiem, ze ma inne zdanie"

Dlaczego? Nie możecie mieć różnych zdań?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: