logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Amelia (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-12 11:06

Nie mogę pogodzić fizyki a wiary. Bo np. Śmierć kliniczna. Pacjenci mówią że widzieli Jezusa a lekarze że to były halucynacje czy coś takiego. Boje się że Bóg nie istnieje. Jak nawet próbuje myśleć że Pan Bóg istnieje to wtedy myśle o tym jak inni zaczynają mówić że Boga nie ma. Modlę się codziennie ale to nic nie daje. Rozmawiałam z rodzinami ale on mi powiedzieli że tak inteligentny człowiek nie mógł się wziąć znikąd. Tylko że teraz najbardziej rozmyślam nad śmiercią kliniczną. Inni mówią nie nic nie wiedzieli, inni że widzieli raj bez Pana Boga i Jezusa, a inni że wiedzieli Pana Jezusa ze swoim Ojcem i Matką Boską. Czytam coraz więcej artykułów na temat czy Bóg istnieje. Proszę o pomoc

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-01-12 16:18

Amelio,

Przede wszystkim zacznij czytać Pismo Święte i Żywoty świętych. Niektórzy ze Świętych zmagali się z podobnymi myślami ale znakomicie sobie z Bożą pomocą poradzili.

Nie zajmuj się i nie sugeruj tym, co ludzie piszą i mówią, bo to nie Twoje "wizje i odczucia", a zacznij od najlepszej lektury - jaką Ci podałam - zgłębiać Słowo Boże. Czytając Słowo Boże pomyśl, co Bóg chce Ci powiedzieć. I na tym skoncentruj swoją uwagę. W ten sposób nawiążesz osobiste relacje z Bogiem...

No i oczywiście proś Pana Boga o łaskę wiary. Wiara jest wielkim darem; o nią modlimy się, tak, jak modlili się Apostołowie: "Panie przymnóż nam wiary" (Łk 17,5).

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-01-12 17:17

Pierwsza propozycja: dyscyplina lektury (i oglądania, słuchania). NIE czytaj tekstów o śmierci klinicznej ani tekstów osób powątpiewających w istnienie czy w obecność Boga. To Ci szkodzi, wprowadza zamęt.
My nie wiemy tak na pewno, co się dzieje w warstwie ducha podczas śmierci kinicznej i co ważne: ta wiedza nie jest nam na pewno do zbawienia potrzebna. Biblia o tym nas nie poucza. Kościół nie wymaga tej wiedzy. Więc wyeliminuj niepotrzebne treści. Sycisz umysł czymś, co obecnie niesie Ci niepokój. Po co się truć?

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-01-12 17:44

"Boje się że Bóg nie istnieje."
Amelio, nie bój się, Bóg istnieje.
Szukaj w najlepszym źródle poszukiwania i odkrywania Boga. To Pismo Święte.
Unikaj treści, które poddają w wątpliwość istnienie Boga. To dzieło złego, siejące zamęt w Twoim sercu i umyśle. Już odczuwasz skutki.
"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1Tes 5,22)

Ks. Wojciech Węgrzyniak wygłosił tę konferencję specjalnie dla Ciebie:

https://www.youtube.com/watch?v=IbTSwyCv2wI

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-01-12 19:24

Chwilunia.
1.
Wiara w to, że umierający widzieli Jezusa nie jest elementem wiary chrześcijańskiej. Ja np. również uważam, że to były halucynacje
2.
Mimo punktu 1, musze przyznac, ze nie wszyscy lekarze tak uważają, i że niektóre relacje zdradzają wiedzę o rzeczach, których człowiek nie mógł wiedziec.
3
Tak czy owak, nie jest to wiara obowiązkowa dla chrześcijanina.
4
Nie czerp wiary i nie stawiaj jej na fundemancie podobnych widzeń. Jest znacznie silniejszy dowód; choćby Biblia i relacje świętych
5
Módl się wiele, rozmawiając z Bogiem.

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: stawiam tak: (---.net.pulawy.pl)
Data:   2020-01-12 20:57

Jak brzmi pytanie?

Jeśli: czy Bóg istnieje? to tak. Innej odpowiedzi na forum katolickim nie dostaniesz.
Jeśli: czy obrazy widziane podczas śmierci klinicznej i podobnych stanów są na pewno prawdziwe? to nie. Przynajmniej nikt tego nigdy nie udowodnił. Mogą być tak samo nieprawdziwe, jak halucynacje po narkotykach, na przykład.
Jeśli: czy da się udowodnić istnienie Boga? to nie. No bo się nie da.

A, przepraszam, co ma ci dawać modlitwa?

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Zzz (---.cable.dynamic.surfer.at)
Data:   2020-01-13 09:36

Dyskusje i rozważania są dobre, ale nie wystarczą.
Pan ingeruje w moje życie gdy Go do niego zapraszam. Od czasu do czasu zdarzają mi się wydarzenia tak nieprawdopodobne i w ostatecznej perspektywie dobre, wtedy wiem, że to On działa. Czasem daje mi wielkie prezenty, o które nawet nie ośmieliłam się prosić. A czasem przygotowuje mi drobiazgi - miejsce na parkingu, życzliwe słowo drugiej osoby, niespodziewanie piękną pogodę.... i ja wiem, że to odpowiedź na moją modlitwę. Dał mi chorobę, ale też z niej uleczył, stawia na mojej drodze nieprzypadkowych ludzi. Ktoś z zewnątrz może pomyśleć, że to zbieg okoliczności, ale ja wiem, o czym z Nim rozmawiam i jestem pewna, że to Jego działanie.
Moje życie jest pełne cudów, które są widoczne tylko dla mnie. Jak mogłabym wątpić w JEGO istnienie i działanie? Moja wiara opiera się na doświadczeniach, faktach, wydarzeniach, nie słowach i argumentach. Tego i Tobie życzę.

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: jagódka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-01-13 21:12

Poczytaj o obrazie z Guadalupe, czy o Całunie turyńskim, nauka rozkłada ręce. Bóg jest potężniejszy od praw fizyki i całej nauki, którą oczywiście też stworzył - takie ramy dla ludzi.

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: B. (---.191.104.214.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-01-14 01:56

"Nie mogę pogodzić fizyki a wiary."
Amelia, najwięksi uczeni byli ludźmi głęboko wierzącymi. Np. Kopernik był księdzem.
Mikroświat i makroświat, ich uporządkowanie, równowaga... Ile znamy takich planet jak Ziemia? Jak dotąd ani jednej. Cóż to jest 50 stopni Celsjusza w skali temperatur, jakie występują w kosmosie? To jakiś ułamek promila, albo i mniej. A podniesienie na planecie Ziemia temperatury o ten ułamek promila, o te 50 stopni, spowodowałoby zanik życia na planecie. Czy tak precyzyjny zakres temperatur na Ziemi, jedynej w kosmosie, to przypadek? Czy raczej wynik opieki wszechmocnego, kochającego Boga?
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Nie wiem czy jeszcze wierze w Boga.
Autor: Estera (---.147.106.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-01-21 19:20

Przykład, który podajesz, nie ma nic wspólnego z fizyką. Podaj konkrety, to będzie można na nie odpowiedzieć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: