logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Nikola (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-01-31 11:03

Dzień dobry.
Mam następujący problem:
Od prawie 5 lat jestem w związku. Niedawno chłopak mi się oświadczył i za 6 miesięcy planujemy wziąć ślub. Jednak waham się czy powinnam go brać, ponieważ jest pewien problem:
Na początku związki byłam zakochana, chłopak mnie pociągał, ale postanowiliśmy żyć w czystości, więc ograniczaliśmy się do buziaków. Z biegiem czasu pociąg fizyczny zaczął słabnąć. Na ten moment chłopak zupełnie mnie już nie pociąga, nie mam specjalnie ochoty się z nim całować, już nie wspominając o przyszłym współżyciu. Nawet gdy rozwazam, że mielibysmy kiedyś współżyć, nachodzą mnie myśli, że to byłoby coś złego, nienaturalnego dla naszego związku.
Boję się, że po ślubie będzie ciągle dochodziło do konfliktów między nami, ponieważ ja nie będę chciała za specjalnie współżyć, a facet przecież ma swoje potrzeby. Chciałabym z tym meżczyzną spędzić resztę życia. Relacja między nami jest bardzo głęboka, powiem szczerze, że nigdy z nikim nie byłam w tak silnej relacji. Umiemy ze sobą rozmawiać. Jestem w stanie wiele dla niego zrobić i poświęcić. Za żadne skarby nie chcę z nim zrywać i tracić tak wspaniałej relacji. Jednak boję się, że zbyt długo zwlekaliśmy ze ślubem i zaczęłam traktować chłopaka jak przyjaciela.
Czy coś robiliśmy nie tak przez te 5 lat?
Czy w tej sytuacji powinnam brać ślub?

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-02-05 20:03

Sytuacja jest dość nieszablonowa. U większości par okres narzeczeństwa i związanej z nim wstrzemięźliwości seksualnej (jeszcze, bo przecież na horyzoncie widać już dzień zawarcia związku małżeńskiego) wpływa raczej na zwiększenie wzajemnego "apetytu" na siebie. Niemniej jednak zdarzają się również narzeczeni tacy jak Wy, którzy po upływie tego czasu dochodzą do wniosku, że w zasadzie seks jest im już niepotrzebny, skoro wytrwali bez niego tak długo. Naturalną konsekwencją tego jest rozstanie. Jeśli i u Was jest podobnie, to chyba najlepiej będzie najpierw o tym porozmawiać, a w przypadku braku porozumienia rozstać się. Zawieranie sakramentalnego związku małżeńskiego i zastanawianie się dopiero potem, czy pożądanie się pojawi jest co najmniej nierozsądne, a rzekłbym, że głupie.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Andrzej (---.toya.net.pl)
Data:   2020-02-05 22:13

Witaj Nikola
Jeżeli nie chcesz z nim współżyć ( po ślubie ) i założyć rodziny, powiedz mu to w sposób bardzo delikatny. To na pewno inteligentny człowiek i zrozumie, co do niego czujesz. Relacja, którą z nim posiadasz, to jest na pewno relacja przyjacielska i nie powinnaś go już więcej zwodzić, że jest coś więcej między wami.

"Czy w tej sytuacji powinnam brać ślub?"
Ślubu nie bierze się z powinności. To jest wolna wola dwóch dorosłych ludzi. Jeżeli czujesz wątpliwości w kwestii ślubu, powiedz to chłopakowi. Szczera rozmowa, chociaż trudna, jest lepsza niż oszukiwanie i nieszczęście po ślubie.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-06 11:54

Ksiądz proboszcz podczas rozmów kanoniczno-duszpasterskich z narzeczonymi przed zawarciem małżeństwa pyta, czy nie ma przeszkód małżeńskich.
Przeszkoda niezdolności fizycznej (kan. 1084).
Czy narzeczony(a) nie ma wątpliwości co do stanu swojego zdrowia?
Czy uważa, że będzie mógł mieć własne dzieci?
Czy nie ma wątpliwości co do zdolności do współżycia małżeńskiego?
Jeżeli szczerze swój problem przedstawisz, to znajdziesz odpowiedź na swoje pytania.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Lucy (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-06 17:10

Ciężka kwestia, skoro dogadujecie się, tak jak mówisz i wytrwaliście w czystości, to bardzo dobrze świadczy też o Twoim narzeczonym. Nie gniewaj się, ale pozwolę sobie polecić Ci badania np. tarczycy, bo czasem taki problem, jaki masz, wynika z problemów hormonalnych, wiem, bo sama zakończyłam kiedyś związek właśnie z podobnego powodu, a moje wyniki były fatalne - teraz to łącze z moją chorobą, ale może u Ciebie jest inaczej. Przede wszystkim módl się (polecam Nowennę Pompejańską, Maryja naprawdę wszystko zrozumie i pokieruje:)) , może poradź jakiegoś psychologa, bo możesz kiedyś żałować zerwania z tym właśnie człowiekiem, ale przede wszystkim działaj w zgodzie ze sobą. Pomodlę się w Twojej intencji.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-06 17:38

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o rozstaniu, proponuję porozmawiać z psychologiem, może seksuologiem. Związek, w którym nie ma wzajemnej fascynacji i pożądania, może po ślubie po prostu się rozpaść.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-06 21:34

Nikola,

Może spróbujcie i podejmiecie tzw. "separację" narzeczeńską. Dajcie sobie "urlop". Przestańcie się spotykać i utrzymywać jakiekolwiek ze sobą kontakty. Czas pokaże, czy jest jakiś sens, aby wrócić do siebie i zawrzeć związek małżeński, czy też nie.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Jakajaaja (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-09 12:45

A dla mnie najbardziej znaczące jest to, że napisałaś, że na początku tak nie było, że na początku była chęć bliskości fizycznej. Potem pojawiła przyjaźń. Jak dla mnie to najlepszy przepis na miłość i trwały związek. Tylko u Was coś poszło nie tak. Być może tak bardzo zależało Ci na czystości, że na starcie odrzuciłaś wszelkie myśli i pragnienia związane z cielesnością. W człowieku są odpowiednie mechanizmy przystosowawcze i skoro nie mogło być między Wami seksu, to Twoje ciało nauczyło się go nie chcieć go w ogóle. Ktoś napisał że brak seksu wzmaga pożądanie... no nie wiem czy na pewno, jeśli ktoś przez 5 lat stara się traktować kogoś w sposób aseksualny, eliminując ze swej głowy pożądanie, to obawiam się że skutki będą odwrotne. Nie powinno się latami odwlekać ślubu. Pytanie czy można to jeszcze naprawić... nie wiem. Zadam inne pytanie. A podobają Ci się inni mężczyźni, czy jak idziesz ulicą zdarza Ci się spojrzeć na kogoś i poczuć to coś fizycznego. Czy w ogóle myślisz czasem o takich sprawach. Bo jeśli nie, to może warto byłoby się wybrać do lekarza/seksuologa. Może masz problemy hormonalne albo psychiczną blokadę w tej kwestii... Naturalnym jest czuć pożądnie i pragnąć bliskości... Ja osobiście nie wyobrażam sobie nie pragnąć męża, albo żyć w małżeństwie i niechęć współżycia...

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-02-09 14:12

Nikola,
czy tylko w stosunku do narzeczonego masz takie nastawienie czy ogólnie do współżycia?

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Nikola (---.30.35.177.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-02-10 19:14

"Przeszkoda niezdolności fizycznej (kan. 1084).
Czy narzeczony(a) nie ma wątpliwości co do stanu swojego zdrowia?
Czy uważa, że będzie mógł mieć własne dzieci?
Czy nie ma wątpliwości co do zdolności do współżycia małżeńskiego?"
Ale ja nie mam wątpliwości czy będę mogła współżyć - oczywiście, że będę mogła. Tak samo jak mogę robić masę innych rzeczy na które nie mam ochoty :)

"Może spróbujcie i podejmiecie tzw. "separację" narzeczeńską. Dajcie sobie "urlop". Przestańcie się spotykać i utrzymywać jakiekolwiek ze sobą kontakty. Czas pokaże, czy jest jakiś sens, aby wrócić do siebie i zawrzeć związek małżeński, czy też nie."
A wiesz, ze coś takiego już próbowaliśmy (trochę przez przypadek) :) Ja po tygodniu wymiękłam, chłopak po 1,5 tygodnia. Za bardzo tęskniliśmy :)

"Być może tak bardzo zależało Ci na czystości, że na starcie odrzuciłaś wszelkie myśli i pragnienia związane z cielesnością. W człowieku są odpowiednie mechanizmy przystosowawcze i skoro nie mogło być między Wami seksu, to Twoje ciało nauczyło się go nie chcieć go w ogóle. Ktoś napisał że brak seksu wzmaga pożądanie... no nie wiem czy na pewno, jeśli ktoś przez 5 lat stara się traktować kogoś w sposób aseksualny, eliminując ze swej głowy pożądanie, to obawiam się że skutki będą odwrotne."
Ja się własnie obawiam, że to jest powód, ponieważ na starcie wiedziałam, że do ślubu tak szybko nie dojdzie (studia), więc broń Boże nie mogę się na nic napalać... i teraz nie mam pojęcia jak to odkręcić. No bo co? Mamy zacząć się regularnie macać i pieścić, żeby przywołać mój popęd z powrotem? dla mnie ok, ale chłopak się chyba wykończy :D
Generalnie inni mężczyźni rzadziej lub częściej, mocniej lub słabiej, ale pociągają mnie. Chodź przyznam, że libido mam raczej niskie. Chęć na cokolwiek miewam tylko przed i w trakcie owulacji. Może to faktycznie chora tarczyca?

Jakiś czas temu delikatnie mu wspomniałam, że mało mnie pociąga. Zrobiło mu się strasznie smutno, no bo on tak nie ma. Zaczął siebie obwiniać i prawie zaczął chodzić na siłownię... Jakby coś takiego w ogóle mogło pomóc, ech..

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Jakajaaja (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-18 23:42

Nikola - Ty go chyba nie chcesz zostawić i tyle. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie, czytając to, co piszesz w ostatnim poście. Jeśli chcesz z nim być, to po prostu bądź i się nie martw, tylko postaraj się, żeby się ułożyło.
Generalnie seks to bardzo ważna część małżeństwa i zwyczajnie fajna (nie nastawiaj się źle, bo może jednak Ci się spodoba). Nie jest to jednak rzecz najważniejsza. Jest jeszcze wzajemna bliskość, zaufanie, czułość. Dla mnie mąż to też osoba, do której mogę się zwyczajnie przytulić. Taka codzienna intymność, której się człowiek uczy, żyjąc razem, jest tym, bez czego nie da się żyć w małżeństwie.
Zresztą może się okazać, że jak będziecie już razem w małżeństwie, jednak pociąg fizyczny wróci (skoro już kiedyś był). Pamiętam, że nigdy fizycznie mąż mnie tak nie pociągał, jak właśnie w tym okresie. Nagle oboje tylko jedno mieliśmy w głowie, chociaż jeszcze przed ślubem nie mogłam się zdecydować czy on mi się tak naprawdę podoba czy nie...

W każdym razie powodzenia.

PS zrobienie panelu hormonalnego też nie zaszkodzi, ale istotne będą też hormony płciowe. Przemysł też seksuologa, chociaż rozumiem że mogłabyś się zwyczajnie wstydzić.

 Re: Czy brać ślub, gdy chłopak przestał mnie pociągać?
Autor: Anna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-29 02:52

Kolejny "przechodzony" związek. I tak bardzo skupiliscie się na zachowaniu czystości, że zatraciliscie wzajemną atrakcyjność. Staliście się jak brat i siostra. W małżeństwie to nie zadziała. Zdaje się że powinniście się rozstać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: