logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Błogosławieństwo chleba, soli i wody w dniu św. Agaty
Autor: Agata (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-02-04 23:21

Bardzo proszę o przysłanie tekstu modlitwy na poświęcenie chleba, soli i wody św. Agaty.
W Agendzie jest tylko modlitwa na poświęcenie chleba i wody.
Zwracam się do Was z tą prośbą, ponieważ znalazłam na Waszej stronie internetowej informację o zwyczaju poświęcenia w dniu św. Agaty chleba, soli i wody.
Jest to dla mnie ważne.
Mam nadzieję, że moja prośba zostanie spełniona, bym mogła poprosić któregoś z Kapłanów o poświęcenie oprócz chleba i wody również soli.
Pozostaję w modlitewnej łączności i czekam na odpowiedź.
Agata

 Re: Błogosławieństwo chleba, soli i wody w dniu św. Agaty
Autor: Maciej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-05 10:28

Poświęcenie soli:
Ks. Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże,* pokornie błagamy Twoją niezmierną łaskawość:* w ojcowskiej swej dobroci racz pobłogo+sławić tę sól,* którą stworzyłeś i dałeś na użytek rodzajowi ludzkiemu.* Niech wszystkim, którzy jej użyją,* przy­sporzy zdrowia duszy i ciała,* a cokolwiek jej się dotknie lub będzie nią posypane,* niech zostanie uwolnione od wszelkiej nieczystości* oraz napaści złego ducha.* Przez Chrystusa, Pana naszego. W. Amen. Z portalu;Wspólnota Przymierza Rodzin "Mamre"Organizacja Kościoła Katolickiego (Archidiecezja Częstochowska)

 Re: Błogosławieństwo chleba, soli i wody w dniu św. Agaty
Autor: Agata (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-02-05 19:34

+NDJ.
Dziękuję, ale chodziło mi o o błogosławieństwo chleba, soli i wody w dniu św. Agaty, a nie o błogosławieństwo soli egzorcyzmowanej. Tę modlitwę znam. Niemniej jednak dziękuję za podjęcie trudu przyjścia z pomocą.
Bóg zapłać.

 Re: Błogosławieństwo chleba, soli i wody w dniu św. Agaty
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-02-09 21:51

Może cię nie zrozumiałam, ale jeśli chciałaś poprosić kapłana o poświęcenie, to przecież on będzie wiedział jakiej modlitwy do tego użyć. Nie trzeba dawać mu jej tekstu. Wystarczy po prostu poprosić o poświęcenie. A on na pewno będzie wiedział, w jaki sposób to zrobić. Jakiej użyć do tego modlitwy. Jeśli chcesz znać tekst takiej modlitwy - tak dla siebie - to chyba najlepiej zwrócić się z tym właśnie do jakiegoś księdza. Prosząc go o poświęcenie, możesz przy okazji poprosić go również o tekst takiej modlitwy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: