logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg mnie usłyszy mimo niewielkiej nadziei?
Autor: Invisible (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-12 22:36

Często mówi się, że wiara kogoś uzdrowiła; że tylko dzięki naszej wierze Bóg może nam pomoc. A co, jesli mi takiej wiary już brakuje i czuję się wypalona? Czy jeśli wolam do Boga wprost, żeby mi pomógł, odmienił, zlitował się, to On do mnie przyjdzie? Pytam, ponieważ też często słyszę, że jak tylko Go zawołamy, On zawsze jest chętny i przyjdzie. Czy mimo niewielkiej nadziei i wątpliwosci tak sie moze stać?

 Re: Czy Bóg mnie usłyszy mimo niewielkiej nadziei?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-13 15:43

Invisible,

Bóg wysłuchuje modlitw swoich dzieci, jeżeli te szczerze modlą się do Niego z pełną ufnością. Nie jest obojętny na wezwania. Taka już Jego natura. Jest Bogiem Kochającym i Miłosiernym. Tak więc módl się prostymi, szczerymi słowami, najpierw wielbiąc Pana, potem dziękując Mu za wszystkie otrzymane dary a następnie prosząc Go np. o Łaskę wiary i abyś pokochała Go całym sercem. Powinnaś wiedzieć, ze wiara jest wielkim Bożym Darem. Nawet Apostołowie pytali Pana Jezusa jak mają się modlić i nawet prosili aby dodał im wiary...

To, ze słyszysz cudze wypowiedzi to jedno, ale spróbuj sama przekonać się i podejmij właściwe i szczere modlitwy.

Z Bogiem

 Re: Czy Bóg mnie usłyszy mimo niewielkiej nadziei?
Autor: Invisible (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-13 18:13

"Bóg wysłuchuje modlitw swoich dzieci, jeżeli te szczerze modlą się do Niego z pełną ufnością." - a co, jeśli modlę się naprawdę szczerze, jednak też - przyznając się przed samą sobą, - czuję lekkie wątpliwości dotyczące spełnienia mojej prośby, lekki brak nadzieji "a co jesli.." ?
Nie chodzi tu już nawet o konkretną intencję "Panie Boże chcę żeby to było TAK i koniec!" - nie. Chodzi o opiekę nade mną, o pokierowanie tak, żeby było dobrze, abym była po prostu szczęsliwa, ( albo abym np doświadczała miłosci od innych i sama tę miłość umiała dać).

Jednakże biorąc pod uwagę ilość moich upadków i porażek w ostatnim dłuższym czasie, często najzwyczajniej na świecie tracę nadzieję i mam wątpliwości. Co chyba też jest ludzkie, bo przecież to chyba naturalna reakcja człowieka na dziejące się niepowodzenia, czy też brak zaspokojenia pewnych potrzeb.

 Re: Czy Bóg mnie usłyszy mimo niewielkiej nadziei?
Autor: B. (---.191.120.207.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-02-14 02:22

"24 Natychmiast ojciec chłopca zawołał: «Wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!»" Mk 9,24

Zachęcam do przeczytania tego wersetu z kontekstem, z sąsiednimi wersetami.

 Re: Czy Bóg mnie usłyszy mimo niewielkiej nadziei?
Autor: Invisible (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-02-14 18:49

Dziękuję za Wasze odpowiedzi <3
i tak, będę modlić się do Boga o większą wiarę i zaufanie do Niego :) ....

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: