logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak reagować na obmowy?
Autor: Ona (---.dynamic-4-waw-k-2-1-0.vectranet.pl)
Data:   2020-02-16 15:41

Witam Was Serdecznie.. postanowiłam do Was napisać i się poradzić. Jak powinnam się zachować w towarzystwie osoby z którą się np. Spotykam A ta osoba mówi zle cechy tej drugiej osoby która znam i np. Mówi o jej złych intencjach. Zaznaczę że ta osoba która mówi jest osoba troszkę poraniona i rozchwianą. Stała się osoba niewierzecą. W takich sytuacjach staram sie np. Mówić coś dobrego o tamtej osobie i np. Mówię że może źle myśli ale nie powiem nie mów tak bo to obmowa, nie chce sluchac o tym... czy przestać się z nią spotykać? Mieszka ona z chlopakiem przed slubem- czy mam jakos reagowac skoro ona nie wierzy? Ona wie ze ja wierze. Kiedys probowalam z nia troche porozmawiac ale nie mam tez mocnej wiary. Często mam tak że jak się spotykam z kimś to ktoś coś o kimś powie, niekoniecznie dobrego... jak wtedy reagowac? Cos powiedziec w takich sytuacjach? wiem że ludzie są czasem poranieni, mi też zdarzało się coś mówić ale chce z tym walczyć bo uświadamiam sobie jakie to zle i krzywdzące może być. Lepiej budować słowem niż mówić o wadach innych bez potrzeby. Jak wtedy zareagować? Powinniśmy upominać, ale jeśli ktoś nie wierzy?

 Re: Jak reagować na obmowy?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-02-24 17:47

Ona,

Chyba najlepiej szybko zmienić temat rozmowy (obmowy) i powiedzieć coś np. o własnym problemie, obojętnie jakim - przypomnij sobie jakiś z ostatnich dni. Nie musisz podejmować tematu który narzuca Ci twoja rozmówczyni. To Ty pokieruj rozmową i zadawaj jej ciekawe pytania na różne tematy, omijaj drażliwe i bardzo osobiste. Nic na siłę. Zacznijcie mówić o sobie i własnych sprawach. Może w ten sposób odwiedziesz ją od wszelkich plotek i ploteczek. Może po prostu znudzi się tymi swoimi opowiastkami o innych osobach. Kto wie?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: