logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Imię chrzestne bez świętego patrona.
Autor: Sylwia (---.pool-42.nexet.pl)
Data:   2020-02-17 05:56

Czy katolik powinien nadać dziecku imię na chrzcie, które nie ma świętego patrona? Dziecko będzie miało drugie imię, właśnie patrona, którego dla niego "wybraliśmy".

 Re: Imię chrzestne bez świętego patrona.
Autor: Za moich czasów (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-02-18 00:33

Czy prawidłowo (specjalnie) użyłaś słowa "powinien"? Bo z kontekstu wynika mi raczej, że pytasz: czy katolik może (ma prawo). Myślę, że tylko na takie pytanie odpowiedź ma sens. No takie są czasy, że nikomu tego nie zabronisz, bo właśnie na przekór to wymusi u proboszcza. Jeśli dziecko zostało zarejestrowane w USC pod dziwnym czy niechrześcijańskim imieniem, to na chrzcie też musi takie być, żeby potem nie było nieporozumień. Dobrze, że to drugie chociaż jest chrześcijańskie.

Ważniejsze, żeby dziecko było po katolicku wychowane. Oczywiście ważne też, żeby inne dzieci się z tego imienia nie śmiały. Dzieci potrafią być okrutne, a rodzice niejednokrotnie robią swojemu dziecku krzywdę, wymyślając dziwaczne imię.

 Re: Imię chrzestne bez świętego patrona.
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-02-18 11:47

Jasne, dzięki temu poczet świętych może poszerzać się wciąż o nowe imiona :) Wiele lat temu, jeszcze w szkole, podczas rozmowy o świętych patronach, zapytałam księdza: "A ja co mam zrobić, skoro nie ma świętej Anety?" Ksiądz odpowiedział: "To zrób wszystko, żeby była". Ech, długa droga jeszcze przede mną...

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: