logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Anna (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-03-07 07:22

Witam, mam dość niecodziennie pytanie. Znajomy, po 40stce, powiedział mi ostatnio, że wziął dawno temu ślub ze swoją żona, bo rodzice mu kazali. Czy taki ślub jest w ogóle ważny? Mają dzieci, ale to co powiedział, zastanowiło mnie. Przecież ślub bierze się z miłości do drugiej osoby, czego on nie potwierdza, a ponadto na przymus. Nie wiedziałam, co mu odpowiedzieć, zmieniłam temat. Ale zaczęło mnie to zastanawiać. Pierwszy raz w życiu usłyszałam, że ktoś, kogo znam wziął ślub z powodu nakazu rodziców. A gdzie wolna wola? Nie ukrywam, że jestem lekko oburzona taką postawą jego rodziców a i jego również, swój umysł, serce i wolę ma. Tylko gdzie ją miał wtedy, kiedy rodzice mu kazali brać ślub z osobą, którą (wg tego co mówił), mogę stwierdzić, że nie kocha.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-07 14:26

Obowiązuje zasada: Małżeństwo uznaje się za ważne, dopóki nie dowiedziono, że jest nieważne.
Favor iuris. Kodeks Prawa Kanonicznego 1060.

Na wszelki wypadek: Nie sugerowałabym łatwo temu panu przeprowadzania takiego procesu. To ogromna odpowiedzialność. Można zburzyć więcej niż naprawić.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-07 17:21

Wbrew pozorom dużo jest takich zawartych ślubów z nakazu rodziców albo dla zysku. Pomyśl sobie, gdy kiedyś zawierano śluby, to rodzice wybierali swojemu dziecku żonę/męża bo mieli w zamyśle np wspólne połączenie majątków. Ale tak jak wcześniej napisano ślub taki jest ważny dopóki nie stwierdzono jego nieważności. Pozdrawiam

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-07 17:35

moim zdaniem nie powinnaś tym zaprzątać sobie głowy. Nie masz wpływu na to. W ogóle w jakim celu zadałaś to pytanie? ciekawość?

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: B. (---.24.48.130.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-07 17:51

Anno, ten mężczyzna jest żonaty. Dlaczego prowadzi tak osobiste rozmowy z inną kobietą (z Tobą)? Unikaj tego rodzaju poufałości. Żonaty mężczyzna nie powinien przywiązywać się do innej kobiety ani zwierzać się jej. Jego zadaniem jest budowanie jak najlepszych relacji z Żoną i opieka nad Rodziną (oraz udział w życiu społecznym według posiadanych talentów, zainteresowań i czasu). Mężczyzna powinien poprowadzić swoją rodzinę do Boga.
Pozdrawiam.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: abc (---.96.212.221.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-03-07 19:24

A najstarsze dziecko urodziło się ile po ślubie? Najczęstszy powód przymuszania do ślubu mężczyzny to zmuszanie go do wzięcia odpowiedzialności za dziecko, które się poczęło "przypadkiem". Jakoś mężczyznom zazwyczaj nie przeszkadza brak miłości, jak chcą się zabawić.
Taki ślub oczywiście nie jest dobrym wyjściem. Ale czy naprawdę lepszym jest zostawić dziewczynę w ciąży samej sobie, bo jej nie kocha? Nie ma wtedy dobrego wyjścia.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: barbara (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2020-03-07 19:39

Powiedziałabym Anno, że to klasyczny podryw na "nic mnie z żoną nie łączy" (poza dziećmi oczywiście i wspólnym mieszkaniem). Stara śpiewka facetów szukających przygód.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-07 20:50

Dokładnie tak jak pisali wcześniej nie powinnaś dopuszczać do zwierzeń ze strony tego mężczyzny. I nieważne z jakiego powodu wziął ślub. Nikt go tam pewnie na siłę nie prowadził do ołtarza więc pewnie trochę cię bajeruje. Odsuń się od niego bo stwarzasz tylko sobie i jemu niepotrzebne okazję do grzechu i zamęt.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-08 16:58

Nad miłością się pracuje.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Anna (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-03-08 17:59

Dziekuje wam za odpowiedzi. Zwierzamy sie sobie czesto. Pracujemy razem ale nic poza tym. Nie spotykamy sie poza praca. To, co powiedzial o slubie bylo najbardziej intymne co powiedzial. I nie, nie jest podrywaczem. To jeden z najbardziej porzadnych mezczyzn jakich znam.
Nie wejde juz z nim w ten temat. On mnie nie podrywa. Ale ja tez nie chce sie wtracac w jego malzenstwo ani tego psuc. Po prostu zdziwilo mnie jego stwierdzenie. Nie wiem czemu ale gdyby moj maz tak powiedzial o naszym slubie to bym go zostawila. Bo wlasnie tak jak ktos z was wspomnial, nikt mojego meza sila nie prowadzil wiec mogl wybrac.

Pomogl mi dawniej, gdy nie moglam odebrac corki ze szkoly kiedy nagle poczula sie zle. On mial godzine wolna w pracy wiec pojechal po moja corke i to jeszcze zabral ja do lekarza. Jestem mu dozgonnie wdzieczna. Zawsze pomagamy sobie od tamtego czasu, jego zona wie o mnie i mojej rodzinie. W tym przypadku nie ma mowy o tym, co niektorzy z was insynuuja.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Ewa (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-09 08:29

Anno mówisz ze zostawiłabys męża gdyby powiedział ze rodzice kazali wziąć mu ślub. Trochę błahy powód do rozstania z mężem, nie sądzisz? Może warto zastanowić się czym dla ciebie jest małżeństwo jako sakrament. Może warto popracować nad swoją miłością do twojego męża.

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-03-09 08:54

Anno,

Żyję na tym świecie już ponad pół wieku i mogę z autopsji powiedzieć, ze nie ma przyjaźni damsko męskich, w których choćby jedna ze stron nie zaczęła na pewnym etapie tej "przyjaźni" angażować się emocjonalnie - ZA BARDZO. Wszyscy, którzy Ci tutaj odpowiedzieli właśnie przed taką sytuacją Cię przestrzegają. A co Ty zrobisz z tymi radami, to już Twoja wola, Twój wolny wybór. Mam nadzieję, że jesteś na tyle rozsądna, i masz w sobie dość pokory, by przemyśleć te rady.
A motywy małżeństwa tego człowieka, nie powinny Cię zaprzątać. Do czego jest Ci potrzebna analiza motywów jego małżeństwa? Zastanów się do czego? Do oceniania? Kogo? Jego, jego rodziców? Uważasz, ze masz do tego prawo? Co to wniesie do Twojego życia?

 Re: Wziął ślub bo rodzice mu kazali.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-09 12:21

Ta relacja odkryła w Twoim życiu coś fatalnego: łatwość co do Twoich deklaracji rozstania z mężem. Wystarczy, żeby mąż powiedział o sobie coś bardzo trudnego do przyjęcia, coś z przeszłości, a Ty już, rach-ciach, byś się rozstała? Bez względu na wspólne lata, sakrament, rodzinę, przysięgę?
Zastanów się dobrze. Nad sobą oczywiście.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: