logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Skład Apostolski trzeba odmawiać na stojąco?
Autor: Aga (---.play-internet.pl)
Data:   2020-03-07 09:38

Witam. Czy Skład Apostolski trzeba zawsze odmawiać na stojąco? Np w Koronce do Miłosierdzia Bożego? W domu jak odmawiam to wstaję ale dziś jak byłam w kościele w czasie adoracji odmawiałam koronkę i nie wstałam w trakcie tej modlitwy bo wszyscy klęczeli i jakoś tak... nie miałam odwagi. Czy postąpiłam dobrze? Przez to właśnie nie mogłam się skupić do końca na modlitwie... bo nie wiem czy podobała się Bogu bo w domu robię inaczej a w kościele też inaczej. Proszę o odpowiedź czy wy też wstajecie?

 Re: Czy Skład Apostolski trzeba odmawiać na stojąco?
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2020-03-07 14:51

Bóg widzi to, co masz w sercu. Nie jest najważniejsze postawa, ale to z jaką wiarą i miłością mowisz modlitwę. Oczywscie należy zachować szacunek, ale postawa klęczącą jest bardzo dobra.

 Re: Czy Skład Apostolski trzeba odmawiać na stojąco?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-03-07 18:48

Aga, modlitwie z pewnością nie sprzyja formalizm.

Polecam Ci wątki o pozycjach ciała w czasie modlitwy:

www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=189752&t=189752
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=96528&t=96528
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=227778&t=227778
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=364428&t=364428

Osobiście nie spotkałam się z tym, żeby w czasie adoracji ktoś odmawiał Skład Apostolski na stojąco. A różańce w rękach nieraz widzę, więc chyba jest odmawiany. Unikanie stojącej pozycji jest mi bardzo na rękę. Dzięki temu mogę zawsze, kiedy chcę, patrzeć na Chrystusa. Nikt nie zasłania mi sobą monstrancji. Poza tym jest mniej zewnętrznych rozproszeń.

U mnie w parafii ludzie klęczą w czasie wspólnej Koronki, łącznie z modlitwami wstępnymi i kończącymi, czyli Składem Apostolskim też. Kto nie może klęczeć - siedzi.

 Re: Czy Skład Apostolski trzeba odmawiać na stojąco?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-08 17:08

W modlitwie wspólnotowej, a zwłaszcza w czasie Mszy dobrze jest zachować jedność z resztą Ludu Bożego. W domu robisz jak uważasz.

 Re: Czy Skład Apostolski trzeba odmawiać na stojąco?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-08 20:58

Znam kościelny zwyczaj wstawania. Pierwszy wstaje ksiądz. Ale ważniejsza jest jedność, więc dobrze zrobiłaś. Niech takie rzeczy Cię nie rozpraszają.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: