logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: grześnica (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-03-08 21:33

Bóg jest miłością, Bóg kocha nas. I my mamy miłować Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem, a bliźniego swego jak siebie samego,
Choruję na schizofrenie, dokuczają mi negatywne cechy tej choroby, Jestem jakby pozbawiona uczuć. nie umiem okazać ich moim najbliższym. Mam duże problemy z doborem odpowiednich słów, przez to wycofuję się z rozmowy. Co raz bardziej zdaję sobie sprawę. że żyję w swoim świecie, gdzie nie ma żadnych uczuć. Jak mam kochać Boga, ludzi?

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Marek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-03-08 22:10

Całym sercem. Miłość to nie uczucia - a w Biblii "serce" oznacza rozum, moje "ja".
Kochaj świadomie. To trudne, ale możliwe.
Trzymaj się.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: grześnica (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-03-08 23:21

Dziękuję za odpowiedz.
Przepraszam, że zaśmiecam forum. Jest mi ciężko. W moim stanie powinnam iść do szpitala, ale w mojej rodzinie nie tylko ja jestem chora. Psychiatra u której się leczę zna naszą sytuację, dlatego nie dała mi skierowania do szpitala.
Po prostu boję się, że wygasają mi wszystkie uczucia. I pomyliłam miłość z uczuciem.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Estera (---.147.104.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-08 23:22

Miłość to wybór i troska. Zapewne dbasz o bliskich, słuchasz ich, pomagasz im, czyli kochasz. Emocje w tym wypadku to sprawa drugorzędna.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Anula (---.147.34.97.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-09 14:27

W leczeniu schizofrenii lekarstwa sa podstawą a te dobiera się często w szpitalu. Równie wazna jest terapia - psychoterapia, muzykoterapaia i inne jak pracoterapia, terapia sztuką itp. Duzo pracy przed toba.
Wiele lat sprawy zdrowia psychicznego były zaniedbywane przez społeczeństwo ale nie przez Jezusa który całkowicie utożsamił się z człowiekiem, oprócz grzechu.
Bardzo wazna dla ludzi psychicznie i neurologicznie chorych jest rany na głowie Jezusa przechodzące przez czaszke. Bardzo ważne, ze potrafił On powiedzieć jedynie 'Boze mój Boże czemus mnie opuścił'. Utozsamił się z tymi którzy choc chcą nie mogą NAWIAZAC KONTAKTU Z BOGIEM bo cierpienia im nie pozwala.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-03-09 14:33

Kochana, a czy jest taka opcja, żeby osobę, którą się opiekujesz (z tego, co pamiętam to córka?) umieścić na czas Twego pobytu w szpitalu w domu opieki? Ty odpoczniesz, dobiorą Ci leki i będziesz miała wiecej siły. Przy okazji nabierzesz więcej sił do walki z chorobą i myśli będą mniej czarne. A jeśli nie zadbasz o siebie, to lepiej nie będzie...

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: grześnica (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-03-09 21:38

Anula, Byłam w szpitalu rok temu. Czułam się bardzo dobrze. Po terapiach prowadzonych w szpitalu i rozmowach z psychologiem poczułam się jakbym była na wczasach.
Pobyt w domu jest dla mnie ciężki, Choroba córki, którą opiekujemy się wspólnie z mężem, choroba męża, która postępuje. Grozi mu spędzenie reszty życia w łóżku i te jego ciągłe bóle, które nie przechodzą nawet po lekach., Jego nie przespane noce, pełne bólu. itd Każdy wie jak wygląda państwowa służba zdrowia.
Bardzo dziękuję za wskazówki znalezienia otuchy w cierpieniach Jezusa Chrystusa.Są one bardzo cenne.
Esterka, nie chcielibyśmy oddać naszej córki do domu opieki, wydaje nam się, że za duży stres dla niej.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-03-09 22:42

"nie chcielibyśmy oddać naszej córki do domu opieki, wydaje nam się, że za duży stres dla niej." Rozumiem Cię, ale jeśli Ty w przemęczeniu kompletnie wysiądziesz, jeśli choroba Cię zmoże, to ani córce, ani mężowi już nie pomożesz.
Więc może jednak warto podratować własną kondycję kolejnym leczeniem szpitalnym. I zorientować się, na jaką czasową, przejściową opieke dla rodziny (takze dps itp.) możesz w takiej sytuacji liczyć.
Poza tym może warto zacząć szukać długofalowego wsparcia (także wolontaryjnego) w opiece nad bliskimi. Żebyście nie byli z tym wciąż sami.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Estera (---.147.104.16.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-03-09 23:11

Zgadzam się z Hanną.
A opcja dziennego pobytu córki np. na terapii zajęciowej albo w dziennym domu opieki? Na noc wracałaby do domu. Czy korzystacie ze wsparcia pielęgniarki? Czy pytaliście w ośrodku pomocy rodzinie i w przychodni o taką możliwość? Kombinuję, jak Ci pomóc.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: grześnica (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2020-03-10 22:36

Dziękuję za wsparcie i porady.
Mieszkam na wsi, a moje miasteczko powiatowe nie jest duże i pieniądze dla osób niepełnosprawnych są skromne. Nawet na warsztaty terapii zajęciowej ją nie przyjęli, bo potrzebuje dodatkowej osoby do opieki.

Jestem grzeszna, Tak mi ciężko zaufać Jezusowi. Mam wielką pychę względem Boga. Modlę się:
Święty Michale Archaniele, pogromco szatana, ducha pychy,
pomóż mi zwalczyć mój egoizm, który nie chce poddać się Bogu i Jego świętej woli. Wstawiaj się za mną do Pana, abym zachwycony Bogiem wołał do Niego w każdej chwili mego życia: Któż jak Bóg! Amen.

Modlę się" Bądź Wola Twoja, a zarazem boję się Tej Woli.

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: po prostu (---.centertel.pl)
Data:   2020-03-11 10:45

Myślę (może się mylę, ale tak rozumiem Cie z kontekstu), że źle rozumiesz wolę Bożą. Uważasz, że Jego wolą jest Twoje cierpienie i choroba, a Twoim obowiązkiem - z radością cierpieć, a jak cierpieć nie chcesz to jest to pycha? Tak uważasz?

Posłuchaj tego:
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3Do0qlZuXKC_g&ved=2ahUKEwjoqPmwj5LoAhXJYcAKHabeAQoQwqsBMAB6BAgFEAQ&usg=AOvVaw3McVGmnYpiKaoRI9iNMxUT

 Re: Schizofrenia. Nie umiem okazać uczuć najbliższym.
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-03-11 18:31

Twoja troska o męża i córkę to miłość. Nie biczuj się za brak uczuć.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: