logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Związek niesakramentalny. Jak przestać się bać?
Autor: mango (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-03-22 15:33

Szcześć Boże,
nie wiem co dalej robić ze swoim życiem...
Od wielu lat żyję w związku niesakramentalnym, mamy dziecko. Zawsze mnie to uwierało, bo kiedyś byłam osobą wierzącą. Niestety okoliczności życiowe, strach przed byciem samą, spowodował, że poszłam inną drogą.
Mój mąż nie jest zbyt wierzący, nie chodzi do kościoła. Próbowałam go prosić, żeby spróbował uzyskać stwierdzenie, że jego poprzednie małżeństwo zostało zawarte nieważnie. Chciałam to jakoś poukładać, ale on robił tylko pozorne ruchy - nic konkretnego. Wkradła się też z jego strony zdrada.
Mimo tego wszystkiego kocham go, bardzo mi kiedyś pomógł w życiu, wyciągnął do mnie rękę, gdy inni udawali, że nie widzą, jak bardzo jej potrzebuję. Z jednej strony nie chcę się z nim rozstawać, niszczyć tego związku. On przewidywał od samego początku, że tak będzie, że kiedyś go z powodu wiary zostawię, a ja zapewniałam, że tak się nie stanie.... No i doszłam do punktu w którym nie wiem co mam dalej robić. Nie chcę dłużej żyć bez Boga, bez Komunii Św. Ale przeraźliwie boję się samotności. Nie mam właściwie nikogo poza nim i dzieckiem... Zostanę całkiem sama. Mam pracę, ale nie wiem co będzie dalej - co firma zrobi w związku z obecnym kryzysem. Nie mam żadnych oszczędności, tylko kredyty... Mieszkanie wynajmujemy, nie stać nas było nigdy nawet na kredyt, żeby kupić coś własnego. Boję się jak sobie poradzę sama z tymi wszystkimi opłatami itd. A jak stracę pracę?
On czuje, że jest coś nie tak. Ja boję się z nim porozmawiać. Powie, że miał rację, że mi się pomieszało w głowie...

 Tematy Autor  Data
 Związek niesakramentalny. Jak przestać się bać? nowy mango 
  Re: Związek niesakramentalny. Jak przestać się bać? nowy justyna 
  11 lat żyję w związku niesakramentalnym. nowy Alicja 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: