logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przestać o nim myśleć?
Autor: alis (---.toya.net.pl)
Data:   2020-04-02 01:07

cześć wszystkim. Pisze tu bo jestem już troche zmęczona moją sytuacją. Chodzi o to, że myślę o pewnym chłopaku wręcz ciągle, tzn ciągle towarzyszy mi gdzieś tam z tyłu glowy myśl o nim, mimo że tego nie chcę. kiedyś byliśmy parą, ale to trochę skomplikowane i za dlugo byłoby pisać, ale do tej pory nie poznałam nikogo takiego jak on jakby był dla mnie 'ideałem'. Myśl o nim pojawiła się znowu nagle i od tej pory jest tak jak napisałam na początku. modliłam się o to, żeby to minęło, oddawałam to Bogu i nawet od razu dostawalam
'znaki' tego że Pan Bóg słyszy moja modlitwę ale myśli o nim nie ustępują. Naprawdę jest mi już z tym ciężko, chciałabym się od tego uwolnic, zwłaszcza że na 99% nie ma szansy na to że będziemy razem. czy ktos miał tutaj taką sytuację? Jak z tego wyszliście? naprawdę nie widzę sensu tej sytuacji. jeśli ktoś by mógł to będę tez wdzięczna za modlitwe.

 Re: Jak przestać o nim myśleć?
Autor: rrrr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-14 15:21

zajmij się czymś pożytecznym... Jakieś hobby, sport, dobra książka?

 Re: Jak przestać o nim myśleć?
Autor: A. (---.centertel.pl)
Data:   2020-04-14 22:26

Cześć Alis - jakbym czytała o sobie. Też mam taką niespełnioną miłość, od dobrych kilku lat. Przez ten czas jakoś z tym żyłam, ale od dwóch miesięcy (też przyszło nagle) po prostu nie ma dnia, żebym o tym nie myślała i bardzo mnie to dręczy. Nie mam jakiegoś antidotum niestety... Czasem pomaga na parę dni jakaś fajna muzyka, czasem modlitwa - ja sobie obrałam Edytę Stein za patronkę tej sytuacji, jako tą, która kiedyś była nieszczęśliwie zakochana i jakoś dała z tym radę. Czasem trzeba się chwilę wypłakać i potem reszta dnia jest jakoś lżejsza.

Z zajęciem się czymś pożytecznym oczywiście też dobra rada, ale wiem, że nie zawsze pomaga na odciągnięcie myśli. Bo jak książka / film o miłości - to bywa potem jeszcze gorzej. Więc też ostrożnie to dobieraj ;)

Ja się za Ciebie pomodlę i będę wdzięczna jak Ty za mnie też :)

Towarzyszka Niedoli.

 Re: Jak przestać o nim myśleć?
Autor: Asia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-04-15 19:24

Niestety nie ma idealnej rady i recepty na taką sytuację, te myśli po prostu będą dopóki upływ czasu nad nimi nie zapanuje i wtedy po prostu zbledną, wydadzą się mało ważne i nieistotne. Można próbować zapomnieć, zająć się czymś, ale będą wracać, nie mamy czasem wpływu na nasze uczucia, one po prostu są. Potrzeba czasu i pewnego oddalenia i zablokowania w pamięci, co jest bardzo trudne. Ale to w końcu minie...

 Re: Jak przestać o nim myśleć?
Autor: alis (---.centertel.pl)
Data:   2020-04-15 20:59

do A - jak to dobrze że ktoś to rozumie. Szczerze mówiąc nie mówię o tym nikomu, bo wiem że każdy by się zdziwił a może i wyśmiał tą sytuacje, w dzisiejszych czasach jakoś tak mało wrażliwości, a to nietypowa sprawa. Ty najlepiej znasz swoją sytuację, ale może jeszcze zaryzykuj i skontaktuj się z tym mężczyzną, jesli masz mozliwość i oczywiście nie jeszcze ma żony. Tak czy inaczej będę o Tobie pamiętać w modlitwie

I dzieki za wasze odpowiedzi, tak duzo zajec pomaga na chwilę zapomnieć, ale np teraz kiedy jest sie w domu to ciezej :/

 Re: Jak przestać o nim myśleć?
Autor: Daphne (---.tmf.net.pl)
Data:   2020-04-21 14:19

Twoja sytuacja wcale nie jest tak nietypowa, jak Ci się wydaje :) To całkowicie naturalne, że będąc zakochaną i nie mogąc być z tym mężczyzną, pochłaniają Cię myśli o nim. Każdy, kto się zakochał tego doświadczył. Nadal myślę o swoim były chłopaku, ale w związku z tym, że minęło już więcej czasu i nie miałam z nim kontaktu, nasilenie tych myśli nie jest już tak duże i nie są już tak bolesne. Staraj się odwracać uwagę od nich. Najlepiej też, jak schowasz/oddasz przedmioty które Ci o nim przypominają. Nie sprawdzaj też jego konta w mediach społecznościowych, itp., bo tego typu działania powodują, że będziesz cierpiała nadal i dłużej. Piszę z własnego doświadczenia. Trzymaj się. Z modlitwą :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: