logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Biżuteria chrześcijańska. Czy mogę nosić szukając Boga?
Autor: M22 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-04-10 16:14

Moim zdaniem noszenie biżuterii chrześcijańskie jest wyrazem wiary. Więc jeśli mam dużo wątpliwości w wierze, to czy powinnam nosić taka biżuterię, wprowadzać w błąd innych? Bo ktoś może pomyśleć że ona jest bardzo wierzący. A tak nie będzie.
Czy noszenie biżuterii chrześcijańskiej może umacniać w wierze? Czy mogę nosić aby przypominać sobie ze dąże do poznania Boga?

 Re: Biżuteria chrześcijańska. Czy mogę nosić szukając Boga?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-04-10 21:29

Proponowałbym zastąpić określenie "biżuteria chrześcijańska" innym, chyba bardziej właściwym: dewocjonalia, czyli przedmioty które są, a przynajmniej powinny być wyrazem pobożności ich właściciela. Wyraz ten powinien jednak opierać się w głównej mierze na zdolności wyciągania wniosków u osoby, która zauważy nasze dewocjonalia, bądź nawet ich część, mam tu na myśli złoty lub srebrny łańcuszek na szyi. Jest tak dlatego, że noszony przez nas krzyżyk czy medalik, w przeciwieństwie do biżuterii (będącej oznaką zasobności finansowej) nie powinien być eksponowany. Według mnie to nawet lepiej, bo czując go na skórze mamy większe szanse na zwrócenie naszych myśli ku Bogu, o ile na skutek "spowszednienia" nie stanie się on dla nas zwykłym przedmiotem z metalu szlachetnego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: