logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Medalik szkaplerzny bez przyjęcia szkaplerza?
Autor: Moniaczka (---.96.244.55.tvksmp.pl)
Data:   2020-05-05 07:38

Na Pierwszą Komunię Świętą wszyscy w mojej parafii wspólnie dla całej grupy kupiliśmy medalik, o którym decydowała siostra czy ksiądz. Jako dziecko nie wiedziałam jaki to jest medalik. Na początku go nosiłam, jednak niestety później przestałam. Dopiero niedawno uważnie na niego spojrzałam i zobaczyłam, że jest to medalik szkaplerzny. Nie traktuje medalików jako talizmanów czy coś takiego, ale nie wiem jak teraz patrzeć na to, że go kiedyś ściągnęłam, ale przecież tak naprawdę nigdy szkaplerza nie przyjęłam, tylko po prostu jako dziecko nosiłam medalik z Komunii. Mam pytanie, czy można nosić medalik szkaplerzny bez przyjęcia szkaplerza? Chciałabym go ponownie założyć, bo jest mi bliski, ale nie wiem czy będzie to właściwe.

 Re: Medalik szkaplerzny bez przyjęcia szkaplerza?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-05-06 17:27

Będzie to właściwe, a nawet może być pożyteczne. Wiele osób nosi ten medalik mimo że oficjalnie nie przyjęli szkaplerza.

 Re: Medalik szkaplerzny bez przyjęcia szkaplerza?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-05-06 20:10

Jakby nie było można nosić, to po co dostawalibyście ten medalik? Przecież właśnie po to, żeby go nosić. A nie, żeby leżał gdzieś w pudełeczku. Jak najbardziej możesz go nosić. Po to go dostałaś. I może on teraz jakby upomina się o ciebie. Teraz jesteś starsza i inaczej patrzysz na różne rzeczy. Bardziej świadomie. Przedtem był to dla ciebie tylko medalik z Komunii, pamiątka. Ksiądz czy rodzice powiedzieli, żeby go nosić, to nosiłaś. A teraz dostrzegasz w nim coś więcej i chcesz go nosić tak sama z siebie. Więc jak najbardziej załóż go i noś. Jeśli tylko chcesz. Tym bardziej, że jak napisałaś, jest ci bliski. Jeśli jest ci bliski, to miej go blisko - załóż i noś :)

 Re: Medalik szkaplerzny bez przyjęcia szkaplerza?
Autor: Renia (---.broadband.digiweb.ie)
Data:   2021-07-24 19:10

W dziecinstwie rowniez mialam bardzo ladny medalik i go nosilam. Dopiero niedawno dowiedzialam sie, ze byl szkaplerzny: kiedy przyjmowalam szkaplerz :)
Mozna go nosic bez skladania zobowiazan. Przyniesie inne dobro, np. bedzie nam przypominal o modlitwie, Bogu, bedzie swiadectwem dla innych, bedzie cieszyl :)
Co ciekawe dlugo nie wiedzialam, ze przyjecie szkaplerza odbywa sie w specjalny sposob. Kupilam sobie jeden ale dlugo sie bujalam z decyzja, znalezieniem ksiedza az przypadkiem... znalazlam inny. Tak to sie stalo, ze wreszcie zadzialalam. Przyjelam znaleziony a tamten kupiony oddalam. Zeby kogos innego zainspirowac albo ucieszyc kogos kto o takim marzyl :)
Blogoslawienstwa Bozego zycze :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: