logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy rozwiązywać to na ludzkim szczeblu?
Autor: Gosc (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-05-08 08:45

Cześć, ciekawi mnie pewna sytuacja: okazało się, że od wielu lat moi blisci zarliwie modlą się w mojej intencji o coś, czego nie chce i mam w dodatku inne plany. Teraz, gdy już o tym wiem, taka sytuacja wydaje mi się dziwna. Pan Bóg i tak pokieruje tym wg Swojej woli, bo ja modlę się właśnie o spełnienie Jego woli w tym zakresie, ale czy trzeba jakoś rozwiązywać ten problem na ludzkim szczeblu? Dziękuję bliskim za modlitwę, ale jednak moja decyzja jest inna, choć oni tego nigdy nie zaakceptuja. Co dzieje się z takimi, trochę z góry skazanymi na niespelnienie, intencjami?

 Re: Czy rozwiązywać to na ludzkim szczeblu?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-05-08 14:36

Zastanów się nad kilkoma sprawami. Po pierwsze nad tym, czy sam właściwie oceniasz modlitwy bliskich jako niewłaściwe. A może to właśnie oni wiedzą, co jest dla Ciebie dobre, Ty zaś (jeszcze) tego nie rozumiesz?
Po drugie, przypomnij sobie kim jest człowiek, a kim Bóg. On zna Cię najlepiej, posiada nawet pełniejszy obraz Ciebie niż Twoi bliscy, w związku z czym musi wiedzieć, co jest dobre konkretnie dla Ciebie. Idąc tym tropem, czy spełniłby prośbę dotyczącą czegoś, co nie dałoby Ci szczęścia, albo wręcz przyniosło szkodę?

 Re: Czy rozwiązywać to na ludzkim szczeblu?
Autor: A2 (---.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl)
Data:   2020-05-10 20:25

Niech się modlą. Ich modlitwa nie szkodzi. Gorzej, jak się zaczną narzucać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: