logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie?
Autor: che_burashka (---.net.lannet.org)
Data:   2020-05-08 18:25

Dlaczego jest tak, że np. idzie staruszka rano po bułki na śniadanie i po drodze łamie nogę? A idzie bandyta kogoś zabić i nic złego mu się nie stanie? Robi swoją "robotę", inkasuje pieniądze i spokojnie żyje dalej. A staruszka trafia na SOR, jest tam traktowana jak zło konieczne i słyszy, że "takiej starej jeszcze się chce żyć". Oczywiście staruszka może swoje cierpienia ofiarować w dobrej intencji. Człowiek zabity z pewnością był w stanie łaski, a bandzior cudownie się nawróci np. dzięki cierpieniu staruszki. Ale jakoś trudno mi w to uwierzyć.
Niestety, ze mną jest tak, że jeśli istnieje choć cień szansy, że coś mi się nie uda, to nie uda się na sto procent (nie zdążę, coś mi spadnie, wyleje się, wysypie, wyłączy się, nie włączy się itp, itd). Przecież ja nie chcę zrobić niczego złego! Ostatnio nie padało u nas wiele, wiele tygodni. Zaczęło padać, a właściwie lunęło, gdy podjechałam pod dom i zmokłam jak przysłowiowa kura. Szłam do domu w maseczce, z pełnymi siatami, pudłem z tortem i wyłam: "Boże, dlaczego?". Mogło zacząć padać 5 minut później? Z pewnością, ale dla kogo? Dla mnie?? Kilkanaście dni później chciałam iść do kościoła przed pracą, na Mszę św. i do spowiedzi. Byłam gotowa do wyjścia i... straszny ból brzucha, sprint do łazienki, no i niestety, do kościoła nie zdążyłam. Tak, wiem, mogłam mieć np. wypadek po drodze. No ale ta druga osoba (ew. uczestnik wypadku) mogła dostać biegunki, wrócić się do domu np. po komórkę itd, i wypadku by nie było. Ja widzę to tak, że Panu Bogu nie zależało, żebym się wyspowiadała i przyjęła Go w Komunii św., i jest mi z tego powodu ogromnie przykro.
Dlaczego jak ktoś robi coś złego, to mu się zawsze (lub w większości) udaje, a jak ktoś chce zrobić coś dobrego, to niekoniecznie?

 Tematy Autor  Data
 Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy che_burashka 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy Hanna 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy Margaret 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy B. 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy orelka 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy che_burashka 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy po prostu 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy che_burashka 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy che_burashka 
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy
  Re: Dlaczego zło się udaje, a dobro niekoniecznie? nowy che_burashka 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: