logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Szukająca (---.ip-addr.inexio.net)
Data:   2020-05-13 10:33

Jakie formy pokuty robicie, co polecacie? Dziękuję.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-05-13 13:15

Pokutą jest życie takie, jakie niesie nam każdy dzień, by przyjąć go w prostocie serca. Ależ to trudne :)

5 Dlatego ciosałem ich przez proroków,
słowami ust mych zabijałem,
a Prawo moje zabłysło jak światło.
6 Miłości pragnę, nie krwawej ofiary,
poznania Boga bardziej niż całopaleń. Oz 6, 5-6

13 Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników». Mt 9, 13

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-05-13 14:07

W pierwszej kolejności dobrze jest mieć świadomość, za co chcesz pokutować, czy też wynagrodzić Panu Bogu. Kiedy się to sobie uświadomi, modlitwa pokutna zyskuje swój właściwy sens. Chciałbym też zauważyć, że pytanie dotyczyło prawdopodobnie modlitw pokutnych, a nie samych jej form. Jeśli tak, to polecam Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-13 14:11

Polecam bardzo to, do czego konsekwentnie formowali mnie moi kierownicy duchowi (dziękuję!). To bardzo mądre i wbrew pozorom trudne. Naprawdę wymagające:
NIGDY nie szukać, nie wymyślać, nie wybierać sobie samodzielnie pokut i umartwień.
Przyjmować możliwie spokojnie, może pogodnie, a na pewno z zaufaniem Panu Bogu wszystko, co trudnego, niewygodnego, bolesnego przynosi dzień.
Nie grymasić, nie marudzić, nie psioczyć, próbować mimo tego wszystkiego wciąż żyć blisko Pana Jezusa.

Ta forma ma tę przewagę, że nie polega na moich pomysłach i wymysłach. Uczy pokory.
Na wszelki wypadek: to wcale nie znaczy, że pozwalamy się bezkarnie krzywdzić i robimy z siebie bezwolne cielę.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: mimimu (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-05-13 17:23

Polecam: (klik).

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2020-05-13 19:18

Zawsze polecam sumienne wypełnianie swoich codziennych obowiązków z uśmiechem na twarzy i bez narzekania. Ktoś kiedyś twierdził (nie pamiętam niestety kto), że jak się to wykona porządnie to już żadnych dodatkowych umartwień nie trzeba sobie dokładać, bo to w zupełności wystarczy.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: abc (---.49.216.25.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-05-14 00:11

"Ducha nie gaście".

Nie odradzajcie, bo właśnie rozpoczął się dzień pokuty, w którym bierze udział cały świat bez względu na religię. Każdy z nas dzisiaj POWINIEN podjąć jakieś dzieło pokutne, dodatkową modlitwę, czy ofiary lub dzieło miłosierdzia.

Przypomnę: „Ponieważ modlitwa ma wartość uniwersalną, przyjąłem propozycję Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, aby 14 maja wierni wszystkich religii połączyli się duchowo w dniu modlitwy i postu, by błagać Boga o wspomożenie ludzkości w przezwyciężeniu pandemii koronawirusaˮ – powiedział Ojciec Święty Franciszek do wiernych 3 maja po modlitwie Regina Coeli.

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował do polskich biskupów o przyłączenie się do modlitwy.

„W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka i Przewodniczącego Episkopatu Polski biskupi kierują do wiernych w swoich diecezjach apele i komunikaty w tej sprawie. Zachęcają, aby 14 maja był szczególnym dniem wołania całego świata o ustanie pandemiiˮ – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Szukająca (---.ip-addr.inexio.net)
Data:   2020-05-14 10:33

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Pozdrawiam z Panem Bogiem.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-05-14 11:38

Czasem podejmuję post w jakiejś intencji, czasem uzgadniam to ze spowiednikiem a czasem nie. Jesteśmy wolni i cokolwiek Bogu ofiarujemy z miłości do Niego, jest dobre.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Dareg (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-14 12:21

Odmawiać siebie rozrywek, np. korzystania z internetu danego dnia, słuchania muzyki, oglądania wieczorem TV, niejedzenia czegoś do czego mamy słabość, np kawy, czekolady przez jakiś czas, zabranie się za coś co długo odkładamy. Matka Boża w objawieniach bardzo zachęca do tego typu postów.

 Re: Jakie formy pokuty robicie, co polecacie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-15 00:04

"cokolwiek Bogu ofiarujemy z miłości do Niego, jest dobre."

Nie, bo możemy "z miłosci", z miłości źle rozumianej, robić rzeczy niemądre. Szkodliwe dla siebie i innych.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: