logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mąż woli swoje rodzeństwo niż żonę.
Autor: Katarzyna (---.climaxnet.pl)
Data:   2020-05-17 14:35

Jesteśmy z mężem po ślubie ponad pół roku a już się sypie. Nie możemy razem mieszkać bo jako kawaler wziął kredyt na remont domu rodzinnego i parę rzeczy do gospodarstwa i dla siebie. Wiedziałam o tym kredycie ale mimo to chciałam wziąć z nim ślub bo to był dobry chłopak (dowiadywałam się o tym od ludzi i sama to widziałam). Gdy poznałam jego matkę na początku było ok, wręcz nawet szokowało mnie to jak on ją wyzywa i kłuci się, po pewnym czasie wiedziałam dlaczego. Na samym początku była zadowolona ze syn znalazł dziewczyne a później jak grom z jasnego nieba zaczęła się dziwnie zachowywać, stawała się coraz bardziej wscibska, agresywna, poniżała mnie w moim odczuciu, on mnie bronił. Doszło do tego że oprócz plotek zaczęła namawiać go by mnie rzucił a po tym jak dowiedziała się o slubie żeby się nie zenil. Jak to nie skutkowało mi zaczęła go odradzać. Po ślubie nic się nie zmieniło. Raz musieliśmy uciekać bo ona zdradzała objawy opetania albo choroby psychicznej. Dzisiaj nie chce u nich żyć i tak się odwiedzamy. Rodzeństwo męża ma na niego duży wpływ, najbardziej jest przywiązany do młodszego brata a siostra mam wrażenie że zaczęła nim manipulować. Ja jestem w ciąży i ona zaczęła w tą ciążę się wtrącać z matką tzn ze mam u nich chodzić do lekarza, u nich rodzic, chrzcić i siedzieć że trzeba mnie odciąć od moich rodziców. Moi rodzice chcą nam pomóc byśmy poszli na swoje i żyli we dwójkę jednak mąż ciągle mówi że nie ma pieniędzy na dom. Wymyślił ze wystartuje w jakimś projekcie i dostanie pieniądze na młodego rolnika 150 tys ale co najlepsze 50 odda bratu. Klucilam się z nim o to bo nie mamy gdzie mieszkać, nie mieszkamy razem a w drodze dziecko a on ciągle myśli tylko o bracie, z nim spędza większość czasu i zawsze mu pomaga, słucha swojej siostry, wiem o tym bo często po rozmowie z nią lub z kimś staje się dla mnie oschły i kłuci się. Obaj bracia bo ma dwóch zaproponowali mu kiedyś że oni spłaca resztę długu bo de facto oni w tym domu zostaną a przynajmniej ten jeden ale mąż nie chciał i jak go prosiłam stawał się agresywny. Jeden brat mu pożyczył pieniądze bo mąż nie chciał żeby ten mu spłacił kredyt na ich rodzinny dom i dzisiaj chociaż mąż nie ma długu w banku to ma u brata, nie ma nic odłożone, nie chce pomocy od teściów i chce oddać pieniądze z tego projektu drugiemu bratu. Ciągle się kłócimy, boję się że małżeństwo się rozpadnie przez jego rodzeństwo i matke. Mam wrażenie że jest podatny na wpływ innych ludzi. Zaczął mi wypominac że lecę na kasę, no ale ja go wzięłam z kredytem czy naprawdę to wszystko to moja wina? Mam wrażenie że on ma dwie osobowości bo potrafi być dobry dla mnie a zaraz zmienia się w kogoś dla kogo jestem intruzem chcącym rozbić jego rodzinę. W tym przypadku wolałabym by urwał kontakty z rodziną albo drastycznie je ograniczył

 Re: Mąż woli swoje rodzeństwo niż żonę.
Autor: Mika (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-06-23 16:28

Z opisu zachowania męża jasno wynika, że kompletnie nie jest on dojrzały do małżeństwa. Nie odciął pępowiny ze swoją rodziną, matką, rodzeństwem. Zawierając małżeństwo i zakładając własną rodzinę powinien dbać o nią, o jej byt, a nie o dobre samopoczucie matki czy braci. Rodzina męża ma na niego toksyczny wpływ. Takie rzeczy powinno się rozeznawać jeszcze przed ślubem. Przykro pisać, ale miała pani delikatne symptomy możliwych problemów jeszcze przed ślubem. Ale wiadomo, zakochanie, może zaślepienie. Teraz - moim zdaniem - jedynym wyjściem jest postawienie sprawy jasno: albo pani i dziecko, albo matka i rodzeństwo. W przeciwnym razie nie przewiduję szczęścia. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: