logo
Piątek, 26 luty 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: Pa (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-27 16:38

Czy działanie Boże odbywa się żywo w naszej teraźniejszości czy raczej juz przy naszym urodzeniu Pan Bóg zrobił wszystko, zrealizował swój plan i teraz już nie ingeruje?

 Re: Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-05-27 21:38

Centralnym założeniem Bożego planu jest doprowadzenie jak największej ilości ludzi do Nieba. Plan ten będzie realizowany tak długo, aż w przypadku ostatniego żyjącego na ziemi człowieka stanie się jasne, czy tam trafi.
Nie jesteśmy deistami, aby twierdzić, że świat to raz nakręcony zegarek, który od tamtej pory tylko sobie tyka, ale nikt go nie dotyka.

 Re: Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-27 22:18

Bóg działa na żywo (jest zresztą ŻYCIEM, tak się sam Jezus przedstawia) i w naszej teraźniejszości.
Wersja: "już przy naszym narodzeniu zrobił wszystko" jest przełożonym na los jednostki echem znanego kulturze, ale nieprawdziwego obrazu Boga jako wielkiego zegarmistrza, który buduje zegar, puszcza go w ruch - i na tym Jego rola się kończy.

 Re: Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: Marek (---.master.pl)
Data:   2020-05-27 23:00

Ale Bóg stworzył czas, działa w czasie jak i poza czasem; tzn. tylko człowiek jest ograniczony ramami czasu. Tak więc tytułowa alternatywa nie przedstawia chyba tego właściwego spojrzenia na działanie Boga, którego człowiek nie jest w stanie pojąć swym rozumem (właśnie z powodu powyszego ograniczenia).

 Re: Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: A2 (---.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl)
Data:   2020-06-01 21:31

Patrzę na swoje życie, na sytuacje, rozwiązania.... Zdecydowanie TAK! Pan Bóg działa teraz też.

 Re: Czy Bóg działa w teraźniejszości?
Autor: B. (---.24.45.50.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-06-02 00:08

"Czy działanie Boże odbywa się żywo w naszej teraźniejszości"

Tak, jednak Pan Bóg szanuje naszą wolną wolę. Potrzebne są nasze prośby do Pana Boga (modlitwy), wówczas Pan Bóg nie naruszając naszej wolnej woli "działa" w odpowiedzi na naszą prośbę.

Myślę, że Pan Bóg czasem pokazuje człowiekowi, że wbrew wysokiemu mniemaniu o sobie potrzebuje pokory i w rzeczywistości jest bezsilny bez Boga. Np. epidemie, trzęsienia ziemi.
Uznanie przez człowieka wielkości, mądrości i dobroci Boga, wyzbycie się pychy przez człowieka i powrót o Bożych Praw to droga do Bożych błogosławieństw.

Jeżeli poprosisz Boga, aby to On Cię prowadził i jeżeli będziesz starał się iść drogami Bożymi, to nieraz zdziwisz się, jak wyraźnie dostrzeżesz ewidentne Boże działanie, nawet w drobnych sprawach.
Pozdrawiam :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: