logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą?
Autor: Karolina (212.160.110.---)
Data:   2020-05-29 01:40

Na wstępie tylko chciałam zaznaczyć, że jestem wierząca i mam nadzieję, że nikogo to pytanie (ani jak je sformułuje) nie urazi. Pytam, bo jestem ciekawa, jak wy na to patrzycie. :)

Skoro Bóg wiedział, że człowiek zgrzeszy, skoro wiedział, że mimo że Chrystus odda za nas życie nadal będą osoby, które się nie nawrócą i skończą w piekle, potępieni na wieczność, dlaczego w ogóle stworzył ludzi? Odpowiadając na to pytanie ogólnie, bez kontekstu, o którym wspomniałam, odpowiedź pewnie zabrzmi: z miłości. Chciał stworzyć kogoś, kogo będzie mógł kochać i kto będzie mógł kochać jego. Więc skoro tak, to, przynajmniej dla mnie, wygląda to jakby Bóg był egoistyczny i myślał o sobie, o tym, że sam potrzebuje kogoś kochać, kosztem, być może, ostatecznego potępienia ludzi, może nawet wielu ludzi. Bo przecież już stwarzając świat znał nas i nasze decyzje, a co za tym idzie- to, że niektórzy zostaną potępieni.

Dla jasności, chodzi mi tutaj głównie o piekło, cierpienia na Ziemi "rozumiem", zdaję sobie sprawę czemu mają służyć. Po drugie, argumenty, że Bóg cierpi razem z nami albo, że Jezus oddał za nas życie nie bardzo do mnie trafiają, bo MIMO TO przynajmniej niektóre ukochane Boże dzieci trafią do piekła, więc nie lepiej byłoby po prostu nie stwarzać ludzi w ogóle i nie tylko samemu nie cierpieć, ale nie pozwalać też na WIECZNE cierpienie swoich umiłowanych dzieci? Tylko nie piszcie proszę, że to decyzja tych osób, które się nie nawróciły, to oczywiście racja, ale Bóg i ich kocha! I dlatego chce ich zbawienia, ale z drugiej strony przez powołanie ich do życia, zwłaszcza będąc świadomym tego, że się nie nawrócą, niejako zgadza się na to, że będą po śmierci cierpieć.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może Bóg ma na to jakiś większy plan i mam taką nadzieję! Mimo wszystko, jestem ciekawa co na ten temat sądzicie, i jak powiedziałam wcześniej, nie miejcie do mnie pretensji czy nie czujcie się urażeni, taka mnie refleksja naszła po prostu.

 Tematy Autor  Data
 Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Karolina 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Margaret 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Mateusz 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Karolina 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Hanna 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Mateusz 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Paweł (24 l.) 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Anna 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Robert 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Margaret 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Estera 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Karolina 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy B. 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Mateusz 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Gabi 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Karolina 
  Re: Bóg potrzebuje kogoś do kochania - czy jest egoistą? nowy Kris 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: