logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: Kacper (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-05-30 06:28

Witam,
Czy po spowiedzi muszę od razu lecieć do komunii, czy np. mogę dopiero za 2-3 tygodnie po spowiedzi przyjąć Eucharystię? Dzięki za odp. Pozdrawiam :)

 Re: Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: klara (---.centertel.pl)
Data:   2020-05-30 12:36

Nie "musisz" wcale lecieć. Po spowiedzi możesz od razu pójść i przyjąć Ciało Pana Jezusa.

 Re: Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-05-30 12:49

Komunię Świętą bez przeszkód duchowych możesz przyjmować do czasu popadnięcia w grzech ciężki. Czy od razu po spowiedzi musisz lecieć (nie biegaj po kościele, idź spokojne) to już kwestia Twojego pragnienia serca.

"53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki»." J6

Do refleksji

 Re: Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-05-30 12:53

Nic nie musisz. Wolny jesteś.
Lecieć do komunii? Że co, że nielubiany mus i uciąąliwość? Jakaś nuta zawracania głowy? Człowieku! czeka na Ciebie największa Miłość, a Ty kombinujesz jak koń pod górkę. Nie wiesz, co tracisz i tyle.
Póki nie zgrzeszysz często, masz przywilej codziennego przyjmowania Komunii świętej.
Powiesz komuś bardzo kochanemu i kochającemu, komuś, komu na Tobie bardzo, bardzo zależy i który Ci mnóstwo najcenniejszego może podarować: e tam, głowy mi nie zawracaj, przecież nie muszę do Ciebie zaraz lecieć, przyjdę jak mi się za parę tygodni spodoba?
Albo i nie.

A skąd wiesz, że za te 3 tygodnie będziesz żył? Bo ja nie wiem tego o dzisiejszym wieczorze.

Jest taki obraz w Nowym Testamencie, u św. Łukasza, poszukaj samodzielnie, to będzie pożyteczne. Mówi o tym, że gdy zły duch opuści izbę, i ta zostanie posprzątana (tak działa spowiedź), ale PUSTA, to zły duch wróci wraz z wieloma kompanami i będzie jeszcze gorzej....
No to co, nie zaprosisz Pana Jezusa? Wolisz trzymać pustą chatę, aby wróciło tam zło?

 Re: Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: Katarzyna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-05-30 13:31

Zaraz po. Czy w ogóle rozumiesz sens spowiedzi? Dlaczego chcesz czekać?

 Re: Po spowiedzi - komunia od razu czy za 2-3 tygodnie?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-05-30 14:08

Po spowiedzi idzie się (nie "leci") do Komunii za każdym razem, gdy uczestniczysz we mszy (to znaczy raz dziennie, chyba nie robisz tego częściej). Do czasu, gdy popełnisz grzech ciężki, wtedy znowu korzystasz ze spowiedzi. Współczuję traktowania korzystania z największego skarbu Kościoła w kategoriach przykrego obowiązku.

=======

Głównym powodem korzystania z sakramentu pojednania (i każdego innego sakramentu) nie jest mój grzech. Głównym powodem jest pragnienie łaski Bożego miłosierdzia, miłości, łaski uświęcającej. Ale nie grzech. Czyżby np. święci chodzili do spowiedzi co 2-3 tygodnie, bo ciężko grzeszyli jeden raz czy dwa w miesiącu? To retoryczne pytanie. Nie. Oni wiedzieli, że w centrum sakramentu pojednania nie jest grzech, ale Pan Bóg i Jego łaska.
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: