logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-06-01 22:02

Szczęść Boże, mam taki układ z żoną, że do Jej rodziców jest 300 km, a do moich 75 km. Czy uważacie, że odwiedziny jednych i drugich po jednym weekendzie w miesiącu (w sumie wyjdą dwa, bo raz jedni raz drudzy) od piątku wieczór do niedzieli późne popołudnie. Plus po 2 razy na rok po 3 dni jak jedni rodzice mieliby urlop i wpadliby w tygodniu, ewentualnie jakiś wspólny wypad na kilka dni nad morze, czy w góry. Szczególnie jak pojawią się dzieci, które chcą obcować z dziadkami. I mówię tu po równo jedni i drudzy bez faworyzowania stron. Pytanie moje, czy uważacie, że to dużo, czy mało, a może w sam raz.
Pozdrawiam z Panem Bogiem

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-06-07 20:56

W sam raz będzie tyle, ile ustalicie wspólnie z żoną. Oczywiście warto zachować pewną elastyczność i dostosować czas i częstotliwość odwiedzin do bieżącej sytuacji i potrzeb. Dobrze, że staracie się wcześniej ustalać takie kwestie.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: Asia (176.124.190.---)
Data:   2020-06-07 21:08

W sam raz, plan jest dobry i wydaje się sprawiedliwy. Pamiętaj tylko, że czasem można się rozminąć w układaniu takiego planu w sytuacji kiedy dzieci będą chorować albo po prostu wy będziecie zbyt zmęczeni, żeby wybierać się w drogę. I wtedy naprawdę marzy się o spędzeniu weekendu w domu a nie o odwiedzinach u dziadków. Jak zawsze plany swoją drogą a życie swoją, ale założenia masz dobre.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-06-08 18:50

Jak już obcych ludzi pytasz, to powiem, że dla mnie za często (też dlatego że daleko). Ale co ma do rzeczy, co ja uważam? Nic. Trzeba ustalać z żoną i rodzicami.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: A ja powiem (---.play-internet.pl)
Data:   2020-06-09 16:49

A ja powiem, że dla mnie dziwna jakaś sprawiedliwość. A jak rodzice żony czy Twoi zechcą częściej widywać wnuki to co? Jak to wyrównacie? Dla mnie ok układ i ok rozmawianie, ale takie dziwne podejście "bez faworyzowania". Trąci jakimś despotyzmem. No ale pytasz obcych ludzi.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-09 17:16

Jeśli dziadkowie zechcą częściej widywać wnuki, to nie oznacza to wcale, że rodzina z małymi dziećmi musi się podporządkować i jeździć częściej np. 300 km w jedną stronę. Ważniejsze jest przy tym zdanie i możliwości rodziców niż - no niestety - oczekiwania dziadków.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: A ja powiem (---.play-internet.pl)
Data:   2020-06-09 20:21

Miałam na myśli, że sami zechcą przyjeżdżać częściej niż drudzy teściowie.

 Re: Ile odwiedzin rodziców/teściów?
Autor: magda (---.hsi16.unitymediagroup.de)
Data:   2020-06-29 17:12

Raz lub dwa rocznie? Co święta i urodziny? Kiedy spotykacie znajomych i jeździcie pozwiedzać?

Nie da się ocenić za kogoś, jak często chce się widzieć z rodziną z którą nie mieszka.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: