logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym?
Autor: Daga (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-06-02 22:50

Zauważyłam, że nie cieszę się szczęściem innych. Mam wśród znajomych osoby, które marzyły o sławie i zaistniały w internecie lub TV. Przeglądając social media czuję zazdrość lub złość. Były to osoby, którym w szkole szło dużo gorzej niż mi. Ja byłam najlepszą uczennicą w szkole a to nic nie warte. Im się udało, a mi nie. Skończyłam studia, które miały być prestiżowe i pracowałam za psie pieniądze. Chciałabym, żeby komuś się nie powiodło, zaszkodzić. Jedna z moich kiedyś bliskich koleżanek jest znana. Przestałam ją obserwować, bo nie mogę się powstrzymać od negatywnych komentarzy. Wielokrotnie widziałam, że kłamie. Kłamie nawet mówiąc, że była najlepszą uczennicą w szkole. Ambitna, ale nie zdolna. Przeciętna, czwórkowa. Kreuje się na perfekcjonistkę, która nie potrafi odpoczywać. Na osobę światową. Opowieści o jej podróżach są bardzo naciągane. Znam ją od lat. Wiem, że nie podróżowała tyle, ile mówi. Za tym stoi ogromne ego i ukrywane wielkie parcie na szkło. Budzi to moją złość. Poziom jej życia również. Umniejszam sukces. Nie potrafię cieszyć się, że komuś się wiedzie. Nie potrafię życzyć dobrze. Przestałam śledzić, ale nie ucieknę od tego. Coraz częściej mam takie reakcje, również w stosunku do obcych, którzy eksponują swoje super życie. Pewnie powinnam się z tego spowiadać? Jak nauczyć się życzyć im dobrze?

 Tematy Autor  Data
 Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Daga 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Ј 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Marta 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Estera 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Katarzyna 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Pitgol 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Ja 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy klara 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Hanna 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy orelka 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Estera 
  Re: Jak nauczyć się życzyć dobrze znajomym? nowy Mateusz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: