logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przestałam ufać Bogu. Jak narodzić sie na nowo?
Autor: alis (---.centertel.pl)
Data:   2020-06-18 12:12

Witam was. Jakiś czas temu uświadomiłam sobie że zupełnie nie ufam Bogu. Miałam przez kilka lat bardzo silną wiarę, modliłam się najczęściej o jakieś "małe" sprawy, typu zdane sprawdziany itp. A kiedy weszłam w dorosłość, pojawiły się większe problemy, kilka dużych porażek w sprawach dla mnie ważnych (m.in. złamane serce, niezdana właściwie cała sesja mimo starań, samotność, problemy w domu, ze zdrowiem), to moje modlitwy są jakby niewysłuchane. I wiem oczywiście, że nie mogę mówić Bogu co ma robić i wcale nie chce, ale kiedy powierzam mu jakąś ważną sprawę na której bardzo mi zależy to najczęściej doświadczam kolejnej porażki, tracę od razu właściwie tą sprawę. Wiem, że Bóg dał mi w życiu łaski, ale aktualnie boję się cokolwiek Mu powierzyć. Wiem, wiem, że to jest złe podejście. I miałam w życiu wiele razy np. na adoracji momenty kiedy byłam zupełnie gotowa na przyjęcie wszystkiego co On dla mnie zaplanował. Teraz znajduję się w takim dziwnym stanie, że z jednej strony wiem, że tylko z Bogiem można iść przez życie, a z drugiej boję się Jego planów, które mnie "niezadowalają", naprawdę wątpię w Jego dobroć wobec mnie... Patrzę czasem na znajomych, którzy są niewierzący, jakie mają łatwe życie, sukcesy. I nie mogę zrozumieć dlaczego życie niektórych ludzi tu na ziemi jest cięższe i smutniejsze a innych łatwe.
Poradzcie jak wyjść z takiego stanu, chciałabym czasem na nowo się duchowo narodzić, bez pamiętania o tych wszystkich złych emocjach który czułam wobec Boga, z obrazem Boga takim jaki on naprawdę jest, a nie jak Go sobie wyobrażam, jestem bardzo zniechęcona...

 Re: Przestałam ufać Bogu. Jak narodzić sie na nowo?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-06-18 16:22

alis,

A czy myślałaś o Sakramencie pokuty i pojednania? W Twojej sytuacji zacznij od spowiedzi św., później od szczerej modlitwy, a następnie od dobrej biblijnej lektury - to tak na początek. Pomyśl może o jakiejś pielgrzymce? Jest wiele pięknych sanktuariów, które warto nawiedzić.
Nie przejmuj się, sporo ludzi tak ma, wszystko się jeszcze z Bożą pomocą dobrze ułoży. Ale warunek jeden, nie siedź bezczynnie, działaj :)
Przypomnij sobie: Pan Jezus był w stałym ruchu... od Galilei, przez Samarię do Judei etc.

Pozdrawiam

 Re: Przestałam ufać Bogu. Jak narodzić sie na nowo?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-06-18 20:16

"Patrzę czasem na znajomych, którzy są niewierzący, jakie mają łatwe życie, sukcesy. I nie mogę zrozumieć dlaczego życie niektórych ludzi tu na ziemi jest cięższe i smutniejsze a innych łatwe".

Powinien Ci pomóc ten wątek (klik). I opublikowana niedawno w serwisie Katolik refleksja (klik).


"Poradzcie jak wyjść z takiego stanu, chciałabym czasem na nowo się duchowo narodzić, bez pamiętania o tych wszystkich złych emocjach który czułam wobec Boga, z obrazem Boga takim jaki on naprawdę jest, a nie jak Go sobie wyobrażam, jestem bardzo zniechęcona..."

Na siłę niczego w swoich uczuciach nie zmienisz ani niczego z pamięci nie usuniesz. Duchowa przemiana jest zazwyczaj procesem. Wskazówki tutaj: (klik); (klik).

 Re: Przestałam ufać Bogu. Jak narodzić sie na nowo?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2020-06-21 13:04

Na początek spowiedź święta.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: