logo
Sobota, 04 lipca 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Jak pomóc osobie znieważającej innych, plotkuje?
Autor: Marzena (---.internetia.net.pl)
Data:   2020-06-22 16:52

Szczęść Boże,

Jak pomóc osobie, która znieważa inne osoby, plotkuje i insynuuje różne rzeczy?
Sytuacja wygląda na przemoc - komentowanie zachowania, śmianie się, szydercze komentarze, naruszanie prywatności, zachowania gorszące, wmawianie jej, że jest obserwowana itp.
Czy jest możliwość, że osoba, która plotkuje na temat innej osoby, nieświadomie wywołuje w tej osobie choroby,zaniża jej jakość życia, samopoczucie, wywołuje strach?
Jak powinnam pomóc osobie, która czuje się zniewolona, której dniem i nocą ktoś wciąż coś mówi, nęka duchowo, psychicznie?

 Re: Jak pomóc osobie znieważającej innych, plotkuje?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-07-04 14:04

Piszesz: "Jak pomóc osobie, która znieważa inne osoby, plotkuje i insynuuje różne rzeczy?"

Czy to Ty jesteś ofiarą takiego nękania? W czym chcesz pomóc tej osobie znieważającej innych? Żeby przestała tak robić? Możesz jej powiedzieć, że nie życzysz sobie, żeby do Ciebie tak mówiła o innych ludziach, albo trzymaj się od niej z daleka.

"Czy jest możliwość, że osoba, która plotkuje na temat innej osoby, nieświadomie wywołuje w tej osobie choroby, zaniża jej jakość życia, samopoczucie, wywołuje strach?"

Jeśli ofiara plotek dowiaduje się o plotkach i nie jest w stanie przeciwstawić się nękaniu, to, owszem, może to mieć wpływ na samopoczucie, a nawet na dłuższą metę, na zdrowie tej osoby. Dobrze wtedy jest szukać jakiejś fachowej pomocy.

"Jak powinnam pomóc osobie, która czuje się zniewolona, której dniem i nocą ktoś wciąż coś mówi, nęka duchowo, psychicznie?"

Zasugerować wizytę u lekarza i pewnie rozmowę z duchownym znającym się na tego typu problemach.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: