logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Pytanie o Pismo Święte.
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-06-23 12:07

Wprawdzie Forum Pomocy jest mało pomocne dla ludzi z poważnymi problemami, czego jestem najlepszym przykładem - moje zasadnicze pytania egzystencjalne pojawiły się na moment i zniknęły (klik) bez żadnej odpowiedzi pozostawiając mnie w straszliwej rozterce duchowej (W co wierzyć, jak żyć w tej sytuacji?), ale próbować trzeba jak mawia przysłowie. Moje pytanie w związku z wydanym ostatnio dokumentem watykańskim: „Na drodze troski o wspólny dom”, brzmi: "W którym miejscu Pismo Swięte wypowiada się na temat kompostowania, konieczności stosowania oświetlenia LED i czujek natężenia światła, opisuje budowę poprawnie działających dystrybutorów wody, nie mogę znaleźć szczegółowych opisów poprawnego teologicznie recyclingu, nie rozumiem terminu uchodźcy klimatycznego (Chyba że takimi uchodźcami była np. Św. Rodzina, której klimat w Betlejem w pewnym momencie zdecydowanie przestał sprzyjać, ale o tym w dokumencie nie ma ani słowa, a ja nie rozumiem czy dokument posługuje się językiem przypowieści i alegorii, czy mówi do czytelników wprost). Prosiłbym też o jakieś szczegółowsze opisy zrownoważonej diety (znalazłem jej ślady w ST i NT, więc tu nie potrzebuję przywoływania cytatów), ale tyle tych diet się teraz preferuje, że nie wiem którą faworyzuje papież, oraz wyjaśnienie jak mogę stosować zasady carpolingu w sytuacji gdy z mojej wioski nikt inny do mojego zakładu pracy nie dojeżdża, a tutejszy rząd zachęca do stosowania separcji socjalnej i nie korzystania ze środków lokomocji publicznej gdy nie jest to konieczne (tak na marginesie według dokumentu watykańskiego zamiast 15 minut, miałbym 1,5 godziny dwa autobusy i zdrowy spacer - i to dopiero jest problem egzystencjalny: komu być posłusznym władzy świeckiej, czy duchownej?) Zgadzam się, że ten mój brak zrozumienia, szczególnie problemów globalnego ocieplenia wynika z czytania wyłącznie omówień tematu dokonanych przez tendecyjnie wrogo nastawionych dziennikarzy i dlatego chciałbym przejść wspomnianą w dokumencie reedukację, by się odnaleźć i w pełni zrozumieć to czego mój umysł objąć nie zdoła. Ja mam tyle pytań i problemów po przeczytaniu tego dokumentu, których wymienić nie sposób, że bardzo proszę o podanie adresów wskazanych w dokumencie ośrodków formacyjnych które prowadzą reedukację katolików na integralną ekologię i dokonują nawróceń ekologicznych, którego to nawrócenia z pewnością bardzo potrzebuję- ja rozumiem że samo wykształcenie kierunkowe nie wystarcza, wszak nie o literę chodzi, a o ducha. Proszę pomóc mi go nabyć!

 Tematy Autor  Data
 Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Margaret 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Aneta 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy B. 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy A ja powiem 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Margaret 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Dorota 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Marta 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Marta 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Marek 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Dorota 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Dorota 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy B. 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Martha78 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Hanna 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy G_JP 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Dorota 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Mary 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Ј 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy #%@&* 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Dorota 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Ј 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy B. 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Ј 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy B. 
  Re: Pytanie o Pismo Święte. nowy Ј 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: