logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: O. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-06-26 11:50

O co konkretnie modlic sie w przypadku ludzi, dla ktorych nie istnieja zadne swietosci, ale z jakichs powodow uznaja sie oni za katolikow. Jak przemoc sie i modlic sie za nich, choc czuje sie do nich odraze? Niestety znam wielu takich, podam tylko kilka przykladow: mezczyzne, ktory w czasie mszy co chwile wychodzi na papierosa, innego, ktory cieszy sie, ze jest satanista ale udaje katolika, albo takiego, ktory bajeruje wierzace kobiety, ktore znam, do tego stopnia, ze grzezna w grzechach. Czy to sa ci tzw. zuchwali grzesznicy?
Za jednych ich rodziny modla od 20 lat, ale sa i tacy, za ktorych nikt sie nie modli, bo sadza, ze postepowanie nie ulegnie zmianie. Mnie sie wydaje, ze jesli za zycia nie ulegnie (bardzo mozliwe, bo wiekszosc jest przed lub po 50-tce), to jednak modlitwy moga komus pomoc, gdy spotka sie z Panem.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: A2 (---.dynamic-3-poz-k-1-2-0.vectranet.pl)
Data:   2020-06-26 14:47

Po prostu módl się. I nie zniechęcaj się, bo tak jak piszesz - może w momencie śmierci przyjdzie łaska. Pan Bóg słyszy i widzi. Ale kiedy, kto - to nie my decydujemy.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-06-26 15:32

Módl się o wypełnienie się woli Bożej w ich życiu.
To najlepsze, co może im się wydarzyć.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: Ewelina (---.net.pulawy.pl)
Data:   2020-06-26 18:21

Jeśli chcesz coś dla nich uczynić, to już jest coś (wielkiego).

Chyba najlepiej zawierzać ich Niepokalanemu Sercu Maryi i wszystkie modlitwy, ofiary czy ewentualne wyrzeczenia oddawać do Jej dyspozycji. U Niej te ofiary nie zginą, nie przepadną, nawet gdyby pozory miały świadczyć na odwrót. To jest nawet jakby gwarancja owocności i celowości naszych starań. Oczywiście nasze preferencje możemy również przedstawiać Matce Bożej.

Lub też można pozostawić Matce Bożej nawet wybór osób, o które modlimy się najpierw a o które później. Ona wie najlepiej, kto i w jakiej kolejności potrzebuje naszych modlitw, kto i w jakiej kolejności może się nawrócić. Jeszcze lepiej, jak robi to kilka osób. Przykład: kilka osób z mojego wieżowca modliło się spontanicznie i niezależnie jedna od drugiej, nie wiedząc nawet o modlitwach tych drugich osób o wyrwanie sąsiada ze szponów nałogu alkoholowego. I stał się cud, jak to później oceniliśmy: sąsiad, stojący dosłownie nad brzegiem przepaści i zatracający się już prawie całkowicie - wytrzeźwiał. Teraz pije czasem, ale umiarkowanie. Modlitwa różańcowa kilku sąsiadów pomogła.

Matka Boża z Fatimy bardzo prosi o ofiary za grzeszników, którzy giną, którym grozi piekło bo nie ma nikogo, kto by się za nich wstawiał (poświęcał). I tu poruszamy się w temacie nabożeństwa fatimskiego (pierwszych sobót miesiąca).

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-06-26 19:49

Może módl się za siebie w pierwszej kolejności, żebyś przestała czuć odrazę do bliźnich i przestała ich oceniać negatywnie tylko na podstawie swoich obserwacji. W dodatku rzuciło mi się w oczy, że osoby tak przez Ciebie negatywnie ocenione wszystkie są rodzaju męskiego, a znajome Ci wierzące kobiety pogrążają się w grzechach tak jakby nie z własnej winy, bo zostały zbajerowane?
Sataniści zazwyczaj nie udają katolików, bo i po co? Dlaczego myślisz, że jest satanistą? A w sprawie tego, co wychodzi na papierosa - najwyraźniej nie wiesz, jak silne może być uzależnienie. Skąd wiesz, że nie próbuje walczyć z nałogiem? Zamiast się cieszyć, że w ogóle przychodzi na Mszę, to Ty go oceniasz jako zuchwałego grzesznika. Mało masz swoich grzechów, żeby się cudzymi zajmować?
Przeczytaj sobie Mt 7 pierwszy paragraf.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: baba (---.siedlce.vectranet.pl)
Data:   2020-06-27 11:57

Przeczytaj Marta dalej, tj. Mt 7,6. Jeśli mamy nie dawać tego, co święte, psom, ani nie rzucać pereł przed świnie, to jednak Jezus nie mówi, abyśmy w stosunku do bliźniego byli ślepi, głusi i głupi, czyli nie oceniający i nie widzący czyjegoś postępowania. Troska zbawienie bliźniego mieści się w przykazaniu miłości bliźniego.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-06-27 18:55

Droga Pani z Siedlec, nie pisałam, że mamy być slepi, głusi i głupi, tylko że mamy nie potępiać innych. Troska o zbawienie bliźniego nie objawia się chyba odrazą do tegoż bliźniego?

Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: "Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam". Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: "Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!". Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».
Łk 18, 9-14.

 Re: Jak się modlić za mających złe zamiary?
Autor: Wierna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2020-06-27 22:24

Marto, "Zamiast się cieszyć, że w ogóle przychodzi na Mszę" - niewłaściwie byłoby Twoje postępowanie, praca w ośrodkach z uzależnionymi polega na stanowczości, nie pobłażaniu, tematu nawet nie kontynuuję, ale cieszyć to się na pewno nie ma tu z czego. Zresztą pytano, czy to zuchwali grzesznicy, a nie osądzano, osądzać chyba na razie masz ochotę Ty sama.
O.: Ludziom po pięćdziesiątce ciężej wytłumaczyć, że postępują źle, przeżyli pół wieku i to postępowanie może wynikać z osobistych tragicznych doświadczeń. Mi się zawsze wtedy przypomina ten wiersz ks. Twardowskiego "Nie przyszedłem pana nawracać" i tam na końcu jest: "wierzę Panu Bogu jak dziecko". Tym dojrzałym ludziom przydałaby się taka duchowa podróż i zrozumienie dziecięctwa Bożego od podstaw, może właśnie o to się pomódl.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: