logo
Sobota, 24 października 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Dlaczego zmartchwychwstanie Jezusa jest najważniejsze?
Autor: Adam (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-07-03 16:00

Dlaczego za fundament wiary katolickiej uznaje się zmartwychwstanie Jezusa? Jezus już wcześniej, tzn. gdy nauczał, dokonał wielu cudów i pokazał, że wiarą w Boga można przywracać do życia zmarłych (np. Łazarza). Dlaczego zatem zmartwychwstanie Jezusa wyróżniamy szczególnie, tak że św. Paweł pisał:
,,gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara"? (por. 1 Kor 15)

 Re: Dlaczego zmartchwychwstanie Jezusa jest najważniejsze?
Autor: Mateusz (31.42.21.---)
Data:   2020-07-03 19:44

Zmartwychwstanie Pana Jezusa jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania przy końcu czasu. Syn Boży dokonywał cudów, aby ludzie mogli przekonać się, kim On jest i w efekcie pójść za Nim. A możemy Jego śladem dojść aż do Nieba, które teraz, po Jego śmierci na krzyżu jest dla nas otwarte, o ile oczywiście swoimi grzechami i brakiem poprawy sami nie przekreślimy swojej szansy, aby tam być.
To najważniejsze i stanowiło cel przyjścia Pana Jezusa na ziemię, bez wypełnienia którego inne cuda byłyby spektakularnymi znakami, ale niczym więcej. Czy ktoś bowiem cieszyłby się, że został uzdrowiony, mając jednocześnie świadomość, że nie trafi do Nieba, gdyby ofiara na krzyżu nie była się dokonała?

 Re: Dlaczego zmartchwychwstanie Jezusa jest najważniejsze?
Autor: N. (---.master.pl)
Data:   2020-07-04 09:31

Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale z tego co p. Mateusz pisze wynika, że nie o sam fakt zmartwychwstania Jezusa chodzi (=pokonanie śmierci), ale o Jego drogę po śmierci krzyżowej, tzn. że spotkał się z Bogiem (=był w Niebie) i żeby ludzie uwierzyli, że po paruzji ich to też spotka?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: