logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Martyna (22 l.) (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-05 22:03

Jestem beznadziejna..
Bardzo oddaliłam się od Boga. Czasami tęsknię, myśle że chcialabym się nawrócić, ale mam duży lęk.
Studiuję, pracuję, zarabiam na siebie. Ostatnio jest gorzej z kasą, znalazłam oferte sprzedaży dziewictwa. Zaczelam pisac z tym mezczyzna, jednak zrezygnowalam, cos mnie mimo wszystko powstrzymuje. Wysłałam kiedys pewnemu mezczyznie swoje nagie zdjecia. Bardzo tego żałuję.
Bardzo chcę sie nawrocic, widze jaką zła osobą sie stalam.
Nosze w sobie duzo zlosci i nieprzebaczenia, czadami mysle, że chcialabym aby moj ojciec umarl. Ale kocham go i martwie sie o niego, chociaz czuje na niego zlosc, zawsze lubil sobie popic, teraz mniej pije, ale nadal czasami wypije za duzo.
Jak mam o tym wszystkim powiedziec na spowiedzi..
Bardzo sie boje
Mam 22 lata, zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Katarzyna (---.147.36.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-07-06 00:03

Czy jesteś pod opieką psychologa? Słyszałam, że w przypadku DDA powinna być terapia. Widać to m.in. po tonie wypowiedzi (poczucie winy).

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-06 00:37

"Jak mam o tym wszystkim powiedziec na spowiedzi.."

Martyno, tak jak napisałaś. Tylko z pominięciem takiej formy pierwszego zdania, choć dobrze byś powiedziała o braku miłości do siebie.
Nie jesteś beznadziejna, nie jesteś szmatą. Pobłądziłaś, ale Jezus mówi do Ciebie:
"17 Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników»." Mk2

Studiujesz, więc pewnie jest to większe miasto. Może uda Ci się znaleźć kościół z dyżurami spowiedników, może kościół klasztorny. Przy tak poharatanym sumieniu, dobrze byś miała stałego spowiednika.

Martyno, przygotowując się do Sakramentu pokuty i pojednania, zgłębiaj tajemnice Bożego miłosierdzia. Jezus leczy z największych upadków

https://gloria.tv › post
ks Pawlukiewicz fragment książki "Bóg dobry aż tak" – gloria.tv
Może na początek obszerne fragmenty książki niedawno zmarłego śp.ks. Piotra Pawlukiewicza i "Dzienniczek" siostry Faustyny Kowalskiej (dostępny w pdf)
Sięgnij do Nowego Testamentu, poznaj prawdziwą Istotę Boga miłującego i miłosiernego.
Pozbądź się natychmiast kontaktów do tych mężczyzn.

"Mam 22 lata, zmarnowalam swoje zycie"
Martyno, przed Tobą piękne życie, które możesz wypełnić miłością do Boga, siebie samej i bliźniego.

"To co było - miłosierdziu
To co będzie - Opatrzności
To co jest - w Twoje ręce Panie oddaję"

Odwagi. Bożego światła w drodze nawracania.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2020-07-06 00:51

Martynko, a wiesz, że Bóg potrafi przebaczyć wszystko? Że Jego miłosierdzie jest nieskończone i my tego nawet nie jesteśmy w stanie ogarnąć? Poza tym z tego co piszesz, nie doszło do najgorszego.
Co do nienawiści i życzenia ojcu śmierci - czy myślałaś nad terapią? To Ci pomogłoby pewnie przepracować pewne rzeczy, zrób to dla siebie (jeśli tak czujesz). Polecam Ci też rozmowę z mądrym księdzem, najlepiej takim współpracującym z młodymi ludźmi. Może masz taką możliwość w swojej miejscowości?
Pozdrawiam Cię serdecznie

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Martyna (22 l.) (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-06 10:29

Myślałam nad psychologiem, nie wiem czy dałabym radę.
Aktualnie mieszkam w Poznaniu, boję się spowiedzi, że nie dostanę rozgrzeszenia, że spowiednik na mnie nakrzyczy. Mam wewnętrzną potrzebę powiedzenia Bogu o tym wszystkim. Chcę mieć relacje z Bogiem jak kiedyś, nie było idealnie, ale starałam się.
Myślałam nad stałym spowiednikiem, nie wiem jak o to poprosić. Tak samo myslalam o umówieniu się ze spowiednikiem, wiem ze spowiedz będzie dłuższa, nie chce czuć kolejki za plecami, albo zeby spowiednik się złościł ze zabieram czas.
Boje sie że pójdę do spowiedzi i nie będę w stanie nic powiedzieć, strach mnie sparaliżuje..
W ogóle jak wybrać spowiednika, poczytać opinie, czy iść bez wyboru.
Nie wiem co mam robić, im dłużej czekam tym gorzej.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Adriana (---.192.159.178.ip4.hardcom.pl)
Data:   2020-07-06 10:59

Wierzę, że wszystko sie ułozy, będzie dobrze:) nie wstydz się Spowiedzi św :)

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-06 13:00

Proponuję duszpasterzy akademickich. Wielu ma maila, są strony internetowe duszpasterstw, można się umówić. Naprawdę warto się umówić na spokojną spowiedź, nie stawać w kolejce. Jestem o tym przekonana.

Proponuję Winogrady (DA Don Bosco, salezjanie, przy parafii św. Jana Bosko)
Ks. Artur Rzepecki SDB, ul. Pszczelna 20; 61-658 Poznań
tel. 697 877 477
mail: xnoelsdb@gmail.com

albo Winiary, przy parafii św. S. Kostki:
X. RADOSŁAW RAKOWSKI, DUSZPASTERZ AKADEMICKI, +48 503 038 065, mail RAKOWSKI@ARCHPOZNAN.PL

Namiary mam z netu. Są publicznie dostępne. To są sensowni księża, mieszkam blisko :), więc nie teoretyzuję.
Możesz poprosić o spowiedź na siedząco, w rozmównicy - też jest wygodniej, ale co to lubi. Zabierz maseczkę :)

Odwagi!

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-07-06 14:23

Martyno, Twoje lęki i niska samoocena są typowe dla dorosłych pochodzących z rodzin alkoholowych. Terapia pomaga.

Co do spowiedzi: nawet jeśli ksiądz nakrzyczy (co jest mało prawdopodobne), to co? Najpiękniejsze słowa, które kiedyś właśnie podczas spowiedzi usłyszałam od księdza: skoro przyszłaś, to kochasz. Bo kto nie kocha, ten nie przychodzi. Tego się trzymaj. Życzę doświadczenia Bożej miłości i miłosierdzia podczas spowiedzi.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-06 14:56

Martyno, w Poznaniu masz wspólnoty zakonne:
Franciszkanie - Franciszkańska 2
Dominikanie - Kościuszki 99
Misjonarze Świętej Rodziny - Małoszyńska 27

Przejrzyj strony zgromadzeń zakonnych, znajdziesz informacje dotyczące dyżurów spowiedzi. U Dominikanów jest kontakt do poszczególnych braci. Dobrze myślisz, żeby umówić się na spowiedź.
Możesz podejść do furty klasztornej wybranego zakonu (w godzinach otwarcia) i wyrazić prośbę o rozmowę z ojcem zakonnym. Możesz to też uczynić po Mszy świętej w zakrystii, możesz skorzystać z kontaktów na stronach. Bywają takie dotknięcia Ducha Świętego, kiedy wiesz, że u tego kapłana
Módl się o światło Ducha Świętego, On Cię poprowadzi.
Każdy ma swoją drogę, ewentualne opinie mogą być mało przydatne.

Martyno, nie lękaj się spowiedzi. Umówione spowiedzi dają komfort czasu przeznaczonego dla Ciebie, bywa, że odbywają się w rozmównicach. Kapłani cieszą się z każdej zagubionej owcy, która powraca do miłosiernego Ojca.
Poza stałym spowiednictwem, jest też formowanie sumienia, pomoc we wzrastaniu w wierze przez kierownictwo duchowe (poczytaj o tej posłudze)

Jak poprosić? Najzwyczajniej, pod koniec spowiedzi wyraź taką prośbę. Może się zdarzyć, że trafisz na wyjątkowo obleganego kapłana i z przyczyn obiektywnych ( brak czasu) nie podejmie się. Malo prawdopodobne wśród zakonników, ale wspominam o tym, żebyś się ewentualnie nie zraziła, tylko ufnie szukała dalej.

Otaczam Cię modlitwą. Nie zwlekaj, wędruj z Bogiem przez życie.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: klara (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-06 23:48

Nie bój się spowiedzi, kapłan nie nakrzyczy na Ciebie. Poza tym pomysl że to sam Jezus mówi do Ciebie przez ów księdza, a Miłosierdzie Boże wylewa się na Ciebie. I tak jest! Przez sakrament pojednania uzyskujesz konkretne łaski (przebaczenie, miłosierdzie, łaskę uświęcającą). Poza tym kapłan w konfesjonale ma kilka jak nie kilkadziesiąt spowiedzi dziennie, słyszał już niejedno. Pomyśl o tym jak lekko i dobrze będziesz czuć się bez tych grzechów. Zacznij nowe życie, bo naprawdę możesz i jesteś godna by żyć inaczej z Bogiem! Powierz się Maryi, poznaj ją, spraw by była Twoją przyjaciółką,, poproś ją o pomoc aby zachowywać czystość i zbliżać się codziennie do Boga. Może poczytaj o różnych Nowennach do Matki Bożej, naprawdę niesamowite rzeczy się dzieją. A może zacznij od adoracji?

I nie bój się. Bóg czeka na Ciebie

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Pitgol (---.static.icpnet.pl)
Data:   2020-07-08 13:04

Po pierwsze Martyno, nie jesteś żadna szmatą i przestań tak myśleć i tak się czuć. Spójrz na Marię Magdalenę, kim był i kim się stała. Jeśli nie pamiętasz, była delikatnie mówiąc, kobietą lekkich obyczajów, a jednak trafiła do Pana Jezusa, który raz że jej nie potępił, a dwa, uchronił ją przed potępieniem. I z tobą będzie podobnie jeśli do Niego przyjdziesz. Nie wiem czy byłaś w minioną niedzielę na Mszy św., ale było wspaniałe czytanie w którym Pan Jezus powiedział 'Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię' (Mt 11, 28).
Zatem, nie lękaj się.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: EmGie (---.146.41.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-07-12 17:32

Pan Bóg jest w stanie z największego zła wyprowadzić ogromne dobro. Przykładów jest mnóstwo w Biblii. Przed Tobą jeszcze mnóstwo wspaniałych rzeczy. Zawierz Mu i czekaj cierpliwie.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: Magda (---.toya.net.pl)
Data:   2020-07-22 22:14

Tylu ludzi Ci napisało wiele mądrych rzeczy, weź coś z tego co napisali. Żadną szmatą nie jesteś. Różne się w życiu robi błędy, Twoje są poważne, ale naprawdę nie jest aż tak źle. Uściski i buziaki.

 Re: Zmarnowalam swoje zycie, czuje sie jak szmata.
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-07-25 11:57

22 lata to bardzo dobry wiek, by rozpocząć życie od nowa.
P.S.
Życie nie polega na tym, by nie popełniać żadnych błędów, tylko by się na nich uczyć. Proponuję pod tym kątem przeczytać przypowieść o talentach Mt 25, 14-30: (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: