logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: pytająca (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-07-11 19:16

Czy można modlić się za zbawienie kogoś kto zmarł kilkadziesiąt lat temu? Z jednej strony wydaje się to bez sensu bo już się skończyło życie tej osoby, ale może Bóg jest skłonny dać komuś jeszcze jedną łaskę by się nawrócił, gdyż wie, że za x lat ktoś się pomodli w tej intencji? Czy modlitwa działa wstecz? Czy takie rozumowanie jest właściwe?

 Re: Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: A ja powiem (---.play-internet.pl)
Data:   2020-07-11 21:25

Jeśli dobrze rozumiem sens modlitwy za zmarłych (np. 'wieczny odpoczynek...') to chyba właśnie o zbawienie tej duszy się modlimy. Bo o co innego? A w jaki sposób ta modlitwa zostanie wykorzystana to nam raczej nie wiadomo. Niemniej taka praktyka przecież istnieje i jest bardzo powszechna.

 Re: Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-12 00:10

Modlimy się za zmarłych, zakładając, mając nadzieję, że przebywają oni w czyśćcu i że możemy im pomóc skrócić ten czyściec naszymi modlitwami. Zob.: (klik).
Jeśli ktoś już zmarł, to wg tego, czego mnie nauczono, nie można zmienić jego doczesnego losu. Moja modlitwa dziś nie wpłynie na to, że nie będzie tragicznego wypadku, do którego doszło 3 lata temu. Ani na to, że ktoś 3 lata temu poszedł do spowiedzi. Jesteśmy wpisani w czas.

O czyśćcu: (klik). O modlitwie za zmarłych: (klik). Przeczytaj też to: (klik).

 Re: Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2020-07-13 16:41

Tak.

 Re: Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: B. (---.24.70.63.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-07-13 23:38

"Czy można modlić się za zbawienie kogoś kto zmarł kilkadziesiąt lat temu?"

Oczywiście że można. Przecież zamawiamy Msze Święte za dusze dziadków, modlimy się za nich w corocznych wypominkach. Np. dziadkowie wielu dzisiejszych emerytów zmarli w okresie niemieckiej okupacji, II wojny światowej, a więc kilkadziesiąt lat temu.
Pozdrawiam.

 Re: Czy modlić się za zmarłego po kilkudziesięciu latach?
Autor: Magda (---.toya.net.pl)
Data:   2020-07-22 22:07

Myślę, że tak. I że modlitwa za zmarłych po kilkudziesięciu latach jest czymś pięknym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: