logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Żenujące grzechy z przeszłości.
Autor: M. (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-15 10:09

/.../

Skrupulant nawet jeśli uzyska odpowiedź na swoje wątpliwości, po chwili pojawią się następne. I tak w nieskończoność…
Najlepsza pomoc - stosować się do poleceń spowiednika/kierownika duchowego.
Posłuchaj np. tutaj: (klik).
Poczytaj: (klik); "Sumienie skrupulanckie sumieniem koszmarnym": (klik); (klik).
Dariusz Michalski SJ - Jeśli sprowadzasz wiarę do tego pytania, jesteś w niebezpieczeństwie (klik).
moderator

 Re: Żenujące grzechy z przeszłości.
Autor: M. (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-15 13:25

Dziękuję. Mam dużą nadzieję, że spotkam na swojej drodze mądrego spowiednika. Zazdroszczę tym, dla których wiara jest źródłem siły, dla mnie jest źródłem strachu. A naprawdę bardzo bym chciała kochać, mam nadzieję, że powoli, z czasem, się uda... Rok temu, na modlitwie wstawienniczej osoba modląca się powiedziała, że widziała, jak niosę swój krzyż a Pan Jezus mi pomaga. Jeszcze dwa lata wcześniej byłam różyczką w ręku Boga. A ja ciągle się boję. Czy ktoś tutaj umiał pokonać swój paraliżujący strach?

 Re: Żenujące grzechy z przeszłości.
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-15 22:29

https://gloria.tv/post/fzZhGdEKv1pk1sYu4cLPGw2fR

M, to obszerne fragmenty książki śp. ks. Piotra Pawlukiewicza "Bóg dobry aż tak? O miłosierdziu Bożym myśli kilka"
Może te treści chociaż trochę zniwelują Twój strach, nadadzą kierunek otwarcia się na Bożą miłość i miłosierdzie.
Nie poprzestawaj na własnych siłach. Módl się poprzez medytację Pisma Świętego. To żywe źródło miłości. Może natchną Cię do otwarcia serca, wyzbycia się lęku Listy św. Jana, św. Pawła (to dopiero był grzesznik przed nawróceniem) a u schyłku życia napisał słowa, które daj Boże każdemu wypowiedzieć:
"7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 8 Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego." 2 Tm

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: