logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: Besia (---.centertel.pl)
Data:   2020-07-18 17:43

Co robić, żeby chociaż raz przyjąć komunię normalnie, nie duchowo? Pójść do księdza na plebanię, żeby porządnie zdezynfekował ręce i mi jej udzielił? Potrzebuję spowiedzi i komunii bo niedawno wyszłam z sekty, a boję się koronawirusa, bo mam starszą przyjaciółkę po chemioterapii i nie chcę jej zarazić :(

 Re: Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-07-18 19:54

Pójście na plebanię i przedstawienie sytuacji księdzu to doskonały pomysł. Jeśli masz możliwość, umów się wcześniej telefonicznie. Przy okazji można poprosić o modlitwę w intencji przyjaciółki, a może zamówić mszę za jej zdrowie?

 Re: Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: Mateusz (84.38.87.---)
Data:   2020-07-18 21:06

Besiu, sama sobie odpowiedziałaś, choć być może umknęło Ci to w czasie pisania Twojego posta. Unikaj stłoczenia, jakie czasem powstaje w kolejkach communicantes (a co - jeśli istnieje jakieś ładne określenie danej grupy osób, to czemu go nie użyć), w czasie przyjmowania Komunii świętej, choć to nie wszystko. Słyszy się, że koronawirus przenosi się drogą kropelkową, a niektórzy zakażeni mogą nie mieć objawów, więc samo umycie rąk przez kapłana wciąż nie da Ci stuprocentowej pewności uchronienia się przed infekcją, choć znacznie zmniejszy jej ryzyko. Cytując pewnego kapłana: "Ja też się boję, bo jestem narażony na zakażenie tak samo, jak wszyscy. Nie możemy jednak dać się zwariować".

 Re: Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: ana (---.147.38.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-07-19 13:14

Kapłan na pewno dba o higienę i nie musisz go specjalnie prosić żeby umył ręce. Nie dostrzegasz, że taka prośba jest co najmniej niegrzeczna?

 Re: Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: Mary35 (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-07-20 00:08

@ana
Mylisz się bardzo. Nie każdy kapłan dba o higienę. W mojej parafii księża nie dezynfekują rąk. Może robią to przed msza w zakrystii jak nikt nie widzi, ale potem w kościele dotykaja mnóstwa rzeczy i przed samą Komunią już tego nie robią. Zwróciłam na to uwagę proboszczowi, ale mnie zlekceważył.
Jeśli ksiądz jest rozsądny to nie potraktuje takiej prosby jako obrazy, bo wie w jakich czasach żyjemy i jakie mogą wyniknąc konsekwencje z niedostatecznie umytych rąk. Jesli sie obrazi, to nie ma sie co tym przejmować - zdrowie i zycie jest ważniejsze niż humory jakiegoś człowieka.

 Re: Komunia duchowa mi nie wystarcza.
Autor: Mango (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-08-19 21:19

Może popytaj ludzi, znajomych, na jakiś forach, jakie są zwyczaje w okolicznych parafiach. U mnie ksiądz bardzo pilnuje przepisów i zaleceń. Komunia jest udzielana na rękę, a przy ołtarzu ksiądz zaraz przed dodatkowo dezynfekuje ręce. Jeśli są wierni, którzy chcą przyjąć Komunię do ust, podchodzą dopiero na koniec, po wszystkich, żeby ksiądz nie musiał kolejny raz iść po płyn do dezynfekcji.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: