logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie czuję że moja dusza jest oczyszczona.
Autor: Jagoda1 (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-07-18 21:59

Kilka lat temu, po moim nawróceniu, popełniłam grzech przeciw Duchowi Świętemu. Pomyślałam wtedy, że to na pewno nie będzie grzech niedopuszczalny i świadomie popełniłam grzech. Po tym się wystraszyłam i pobiegłam do spowiedzi ze strachu że jednak to mógł być grzech Przeciw Duchowi. Od tego czasu mam wyrzuty sumienia, lęk i po spowiedzi nie czuję że moja dusza jest oczyszczona. Nawet nie wiem czy mogę przyjmować komunie bo nie czuję się bez grzechu. Mimo zwątpień staram się trwać przy Bogu. Nie wiem co dalej będzie. Czy ktoś na tym forum miał podobnie?

 Re: Nie czuję że moja dusza jest oczyszczona.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-07-20 15:40

Nie chodzi o porównywanie się z innymi - to nie takie ważne ("Czy ktoś na tym forum miał podobnie?").
Nie chodzi też o odczucia. Jeśli uczciwie się wyspowiadałaś i dostałaś rozgrzeszenie (tu ufamy władzy spowiednika, którym posługuje się Pan Bóg), a potem wytrwałaś w łasce, to z tymi faktami się nie dyskutuje, a ewentualne odczucia i uczucia należy zlekceważyć.
Warto takie rzeczy przegadać w konfesjonale, nie na forach. Dlaczego przypadkowe osoby na forum miałyby być większym autorytetem niż spowiednik?

 Re: Nie czuję że moja dusza jest oczyszczona.
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2020-07-20 16:47

Jagoda, podczas spowiedzi usłyszałaś od Boga, ustami kapłana słowa rozgrzeszenia. Jeżeli jesteś świadoma tego, co dokonuje się podczas Sakramentu pokuty i pojednia, to nie stawiaj się ponad Bogiem. Nie ufając w otrzymane rozgrzeszenie, możesz popaść w kolejny grzech zwątpienia w Boże miłosierdzie.
Podejmij zadanie modlitwy Słowem Bożym. Wyszukaj fragmemty o udzieleniu przez Jezusa władzy odpuszczania grzechów (J20, 19-23)fragmenty o grzesznikach: syn marnotrawny, jawnogrzesznica. dobry łotr. Poznaj miłosiernego Boga. Uwierz.
Niepokoje oddaj Bogu w konfesjonale, zachowaj bezwględne posłuszeństwo spowiednikowi.
Blizny po grzechach mogą długo zadawać ból, przeszłości nie wymażesz, ale nie myl tych blizn z nieodpuszczeniem grzechów.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: