logo
Sobota, 31 października 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy można mieć Boga i rodzinę na jednym miejscu?
Autor: X (213.199.248.---)
Data:   2020-07-23 22:04

Mam pytanie które mnie na prawdę przeraża. Chodzi o to że nie mam zbyt dobrego kontaktu z Bogiem i jest On na drugim miejscu. Na pierwszym jest rodzina. Dlaczego? Wiem że są. Nie czuje obecności Boga w moim życiu, ale modlę się do Niego i wierze. Czytałam na że rodzine możemy traktować jako bożków co jest bałwochwalstwem, a to grzech ciężki. Może to głupie, ale martwię się o moich rodziców, No bo oni nie są za bardzo wierzący. Kocham ich ponad życie i oddałabym za nich życie. Strasznie nie chce aby mieli jakikolwiek grzech. Tak samo nie chce im tego mówić żeby nie uznali mnie za dziwną. Wiem że forum nie jest od tego ale czy za bałwochwalstwo pójść do piekła. Czy można mieć Boga i rodzine na jednym miejscu? Bardzo chciałabym żeby tak było bo i Boga i rodzine kocham tak samo.

 Re: Czy można mieć Boga i rodzinę na jednym miejscu?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-07-24 09:10

Moim zdaniem własnie udowodniłaś, że to jednak Bóg jest u Ciebie na pierwszym miejscu, w tym zdaniu: "martwię się o moich rodziców, No bo oni nie są za bardzo wierzący. Kocham ich ponad życie i oddałabym za nich życie. Strasznie nie chce aby mieli jakikolwiek grzech". Czy modlisz się za Nich? W zasadzie, że Bóg ma być na pierwszym miejscu, nie chodzi o naszą sferę emocjonalną, bo na to nie mamy wpływu, raczej o sferę wartości. Czy gdyby Rodzice oczekiwali od Ciebie naruszenia przykazań zrobiłabyś to?

 Re: Czy można mieć Boga i rodzinę na jednym miejscu?
Autor: Mateusz (84.38.87.---)
Data:   2020-07-24 16:04

Rodziców trzeba kochać. A jeśli mają problemy, szczególnie problemy z życiem zgodnym z wiarą, tym bardziej należy modlić się do Boga w ich intencji. I jeśli można coś zauważyć: nie porównywałbym rodziców do "bożków" takich jak pieniądze, sława, przyjemności. To wszystko można wyraźnie zniwelować, a nawet wyrzucić raz na zawsze ze swojego życia, co w przypadku rodziców jest niemożliwe. Oni nie są "bożkami", tylko obrazem Boga na ziemi, na który możemy patrzeć codziennie.

 Re: Czy można mieć Boga i rodzinę na jednym miejscu?
Autor: Beata (---.30.53.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-07-28 00:08

"Nie czuje obecności Boga w moim życiu"
- relacja a Bogiem to nie są emocje (czyli "czuję - nie czuję"). Jeśli wypełnisz obecnością Boga swoje życie, wszystko poukłada się we właściwej kolejności, będzie na swoim miejscu. Staraj się wzmacniać swoją wiarę, modląc się, ale tak z pokorą, prosząc Pana Jezusa o przymnożenie wiary. Polecaj się Matce Bożej. Żyj w łasce uświęcającej.
Kiedy będziesz żyła wiarą, czyli wypełnisz obecnością Boga swoje życie, będziesz mówić Mu o ludziach, w tym o rodzicach, czyli prosić za nimi, w ich potrzebach. Jeśli będziesz kochać ludzi, będziesz blisko nich, wtedy będziesz też mówić im o Bogu. Przede wszystkim sposobem swojego życia możesz ich ewangelizować. To nie jest łatwe i bez pomocy łaski Bożej byłoby niemożliwe. Dlatego potrzeba najpierw nawracać siebie samą, starać się być coraz bliżej Boga, aby pokonać strach przed wyśmianiem, uznaniem za "dziką", itd.

 Re: Czy można mieć Boga i rodzinę na jednym miejscu?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-08-26 08:24

Mam w głowie taki cytat, nie pamiętam kto jest autorem tych słów: "Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko inne jest na właściwym miejscu".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: