logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak pomóc siostrze rozważającej rozwód?
Autor: Ja (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2020-08-24 13:31

Siostra rozważa rozwód z mężem. Ich związek nigdy nie był idealny, ale siostra jakoś nie umiała żyć bez niego. Teraz non stop się kłócą, on ją wyzywa, nie są dla siebie oparciem. Nigdy nie potrafili rozmawiać. W dodatku siostra jest raczej "letniej" wiary, w wielu kwestiach nie zgadza się z kościołem (np. antykoncepcja). Ja sama cierpię na skrupuły, strach przed piekłem. Jak mam pomoc siostrze, skoro sama ciągle się boję piekła? Kocham siostrę, pragnę dla niej życia wiecznego, ale nigdy nie umialysmy za bardzo rozmawiać. Siostra jest bardzo przemęczona i słaba, ma duże problemy w pracy. Chcę się za nią modlić, za nią i jej małżeństwo. Ale jak upomnieć, by pamiętała o przysiędze małżeńskiej, jeżeli wiem i widzę, że to ostatnia rzecz o jakiej siostra teraz myśli (wiara)? Nie chcę jej zranić, nie chcę też zrazić do Boga, a osoba, której wiara jest letnia, może takie upomnienie odebrać bardzo źle ...

 Re: Jak pomóc siostrze rozważającej rozwód?
Autor: ERica (---.ap-media.pl)
Data:   2020-08-24 17:48

Przysięga, no właśnie... A czy w przysiędze jest coś o znoszeniu do końca życia upokorzeń i wyzwisk? Chyba nie. Czy w tej rodzinie są dzieci? Jeśli tak, to jaki mają wzorzec rodziny? Czy taka atmosfera dobrze wpłynie na ich Rozwój? Nie. Rozwód to nie ostatnie wyjście. Kodeks Prawa Kanonicznego przewiduje separację podczas trwania węzłą małżeńskiego: (klik).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: