logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy to nie nadużywanie sakramentu?
Autor: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-08-30 16:16

Szczęść Boże,
Kochani mam pytanie, które spędza mi sen z powiek. Spowiadam się, co tydzień - dwa. W sobotę odbyłam spowiedź generalną. Dziś znów ciężko zgrzeszyłam, czy mogę jutro znów się wyspowiadać, aby w czystości serca przyjąć Komunię Świętą? Czy to nie nadużywanie sakramentu pokuty i pojednania?

 Re: Czy to nie nadużywanie sakramentu?
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-08-30 19:29

W przypadku nawracających grzechów warto poszukać stałego spowiednika i stosować się do tego co powie. Mój mi powiedział, że jak zdarzy mi się grzech, to mam nie czekać aż on będzie miał czas, tylko iść jak najszybciej obojętnie gdzie, żeby nie pozbawiać się życia w łasce Bożej. Nawet jak ten grzech będzie co drugi dzień. Tak robię. Próbuje wstać z jednego grzechu i w ostatnim tygodniu spowiedź była trzy razy. Głupio mi było kolejny raz podchodzić do konfesjonału, ale spotkałam się wyłącznie ze współczuciem, ze wsparciem, z modlitwą, żeby mi się udało pokonać mój grzech. To jest bardzo męczące tak często do spowiedzi, gdy postanawiam się poprawić a nic nie wychodzi, ale teraz już wiem, że to jedyna droga - wstawać po każdym upadku. Pamiętaj, że za każdym razem czeka na Ciebie Miłosierny Bóg, nie jesteś dla Niego kimś, kto widocznie ma gdzieś Jego przykazania (myślenie w stylu "Nie umiem się poprawić to widocznie nie chce", to pokusa), ale jesteś Jego dzieckiem, być może udręczonym walką z grzechem i własną słabością. On jest nieskończenie cierpliwy.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: