logo
Piątek, 05 marca 2021
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-09-01 14:14

Czy w Pismie Swietym jest wzmianka (mysle o Apokalipsie sw. Jana). Probuje cos znalezc ale albo nie rozumiem albo nie ma.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-09-01 15:46

Wzmianka o trzech dniach ciemności była, ale w Księdze Wyjścia (Wj 10, 21 - 29). Jeśli zaś próbujesz znaleźć coś tam, gdzie tego nie ma, albo na siłę przypasowywać jakieś przepowiednie do tekstu Pisma Świętego to wiedz, że zaczyna się problem.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Michał (---.tgo-8.provector.pl)
Data:   2020-09-01 20:42

O takich rzeczach wie Tylko Jeden Bóg. Tego nie wyczytasz w Piśmie Świętym. Bo wszystko nie jest z góry nakreślone, Pan Bóg daje Nam niezliczoną ilość szans na nawrócenie i trochę też od Nas zależy, jak szybko to się stanie i czy się stanie... Jeśli jest ktoś bardziej kompetentny to proszę mnie poprawić :P z {Panem Bogiem}!

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: B. (---.191.133.54.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-09-01 23:09

Np.:
(22) Wyciągnął Mojżesz rękę do nieba i nastała ciemność gęsta w całej ziemi egipskiej przez trzy dni. Księga Wyjścia 10,22

(10) A piąty wylał swą czaszę na tron Bestii: i w jej królestwie nastały ciemności, a ludzie z bólu gryźli języki
Apokalipsa 16,10

(4) Słońce zmieni się w ciemność, a księżyc w krew, gdy przyjdzie dzień Pański, dzień wielki i straszny. Księga Joela 3,4

(20) słońce zamieni się w ciemności, a księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański, wielki i wspaniały. Dzieje Apostolskie 2,20

Wyszukiwarka Biblijna wykazuje, że w Biblii Tysiąclecia nie ma frazy "trzy dni ciemności".
Pozdrawiam.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-09-04 03:29

Mam wiedze z prywatnych oredzi, przeciez nie jest zle zeby przygotowac sie na drugie przyjscie Pana Jezusa. Moj ksiadz tez mowi ze nie ma co sie zajmowac tym co inni pisza ze wszystko jest w PS i w tradycji (w ktorej rowniez sa rowniez oredzia). Czuje ze to juz wkrotce i chcialabym byc przygotowana nie tylko duchowo, zyje w zimnym kraju (w zimie) i takie cos jak zapewnienie ogrzewania wowczas kiedy nie bedzie pradu, czy pozywienia to nalezy do madrych panien ktore czekaly na przyjscie Pana.
Dziekuje za wskazowki

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-04 12:38

Mary, o czym Ty piszesz? Ogrzewanie, prąd i jedzenie a paruzja?

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-04 13:02

Prywatne orędzia nie są do zbawienia potrzebne. Jeśli nie są zaakceptowane przez Kościół, to w ogóle - zawracanie głowy.
Jesli chodzi o koniec świata, to ważne jest przygotowanie duchowe. Bycie zawsze wyspowiadaną, w łasce uświęcającej itp. Zapasy materialne - to pomysł, który mnie szczerze rozbawił, naprawdę. Nie zapobiegniesz, moim zdaniem, w żaden sposób, ewentualnym niespodziankom czy wręcz katastrofom w planie materialnym. Nie znajdziesz zabezpieczenia w rzeczach.
W przypowieści o pannach głupich oraz roztropnych nie chodzi dosłownie o zapasy paliwa. To jest obraz. Przenośnia.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-09-04 13:38

Jezus po każdego z nas przyjdzie "jak złodziej w nocy" (to nie jest cytat!), dlatego trzeba być ZAWSZE!!! przygotowanym. Cała reszta w tym te "trzy dni", to brednie szatana, którymi naród polski jest karmiony od lat przez fałszywych proroków i domorosłych badaczy "prywatnych objawień". Dlatego w kraju jest jak jest i dlatego Polacy są jacy są. Jest to naród - obiektywnie jeden z największych na świecie, o zupełnie nieprawdopodobnej głupocie politycznej (w tym religijnej), który wtedy kiedy to jest najniezbędniejsze wyłącza opcję racjonalnego myślenia. Dlatego skazany jest na zgubę - na własne życzenie. Ostatni przykład - pandemia bezobjawowa podczas której ludzie obrabiani na rympał stali po stronie tych, którzy im to robili. Funkcjonując w takim otoczeniu - na nizinie środkowoeuropejskiej, pomiędzy dwoma sąsiadami pozbawionymi jakichkolwiek hamulców moralnych i politycznych nie jest w stanie zdobyć się nawet na odrobinę poprawnego logicznie myślenia w skali zbiorowej (przykłady - wybór prezydenta Bolka, zastąpienie go tańczącym disco-polo przybyszem, że to tak eufemistycznie - "ze wschodu", a później czekoladowym orłem oprawionym w orliki przez człowieka, który nigdy się za Pollaka nie uważał i wreszcie 500+)
Polska została podczas II wojny Światowej ogołocona nadzwyczaj skutecznie z elit, które zastąpiono podróbkami. Dlatego jest to co jest i nic się nie zmieni. I dlatego zamiast Pisma Świętego, które przekracza możliwości intelektualne współczesnego Polaka mamy podróbki - szarlatanów w rodzaju ex zakonnika Wincentego Łaszowskiego i jego "proroctwa" prywatne, głoszone wszem i wobec na zgubę tych którzy tego słuchają. Dotyczy to w równym stopniu obecnego Episkopatu. Przykłady - choćby co stało się z abp. Lengą czy o. Pelanowskim? A gdzie np. wylądował ojciec duchowny w byłym seminarium sosnowickim, autor sławnego skandalu homoseksualnego, po którym seminarium rozwiazano? I co z jego biskupem? To tylko KILKA przykładów, a są ich tysiące.
Dobre Ludzie tańczcie, weselcie się i radujcie! Nawrócicie się jak zapadną trzy dni ciemności!
A jak wcześniej pomrzecie?
A to się wtedy będziecie martwili.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-09-13 17:02

Przypowieść o pannach roztropnych nie mówi, że mamy być przygotowani na dni ciemności, tylko że mamy być cały czas gotowi na przyjście Pana! On jest centralnym Punktem tej gotowości, a nie jakieś dni ciemności. Gdyby one były istotne zapewne Ewangelia zawierałaby takie zapisy.
Trenuję ostatnio pokorę (z marnym skutkiem) wobec postawy głupoty ludzkiej. Nie chcę przez to kogokolwiek tu urazić, ale trzeba po prostu myśleć - logicznie i wg wskazań Bożego Miłosierdzia.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-15 11:44

Doroto,
tak mi się przypomniało. Jedna moja znajoma mawiała, że dwóch rzeczy na świecie nigdy nie braknie: ludzkiej głupoty i Bożego miłosierdzia.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-09-15 18:01

Margaret, to dobre spostrzeżenie.

 Re: Pismo Święte a 3 dni ciemności
Autor: Mary (---.dsl.bell.ca)
Data:   2020-09-22 01:25

(...)

---
Do dyskusji zapraszam tutaj: (klik).
z-ca moderatora

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: