logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Tola (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2020-09-01 22:09

Czy jeśli ktoś przeżył pół swojego życia i dopiero
dopiero wtedy zrozumiał, dostrzegł swoje poprzednie grzeszne życie i bardzo żałuje i pokutuje, to czy ma ta osoba jeszcze szansę być choć trochę ważna dla Pana Boga, czy nie jest za późno na odpokutowanie?

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Kalina (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-01 23:19

Tola, przez całe życie byłaś ważna dla Pana Boga. Bóg nigdy nie rezygnuje, by każdego poprowadzić do zbawienia. Dzięki tej trosce dostrzegłaś swoje grzeszne życie. Pierwszy krok w drodze nawracania to Sakrament pokuty i pojednania.

"16 Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?» 17 Jezus usłyszał to i rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników»" (Mk 2).

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Iga (---.centertel.pl)
Data:   2020-09-02 01:31

Mt 20, 1-16
Przypowieść o robotnikach w winnicy

1 Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. 2 Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. 3 Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, 4 i rzekł do nich: „Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam”. 5 Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. 6 Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: „Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?” 7 Odpowiedzieli mu: „Bo nas nikt nie najął”. Rzekł im: „Idźcie i wy do winnicy”. 8 A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: „Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych”. 9 Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. 10 Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, 12 mówiąc: „Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekotę”. 13 Na to odrzekł jednemu z nich: „Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czyż nie o denara umówiłeś się ze mną? 14 Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. 15 Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?” 16 Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi».

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-02 13:20

Nie jest za późno. Ale już nie zwlekaj dłużej.
Skąd wiesz, że pół? Może 30% a może 90%.

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2020-09-02 13:44

Dopóki się żyje na Ziemi, nie jest za późno na nawrócenie i pokutę za popełnione grzechy. Problem powstaje w momencie, gdy nie uważa się czegoś za grzech, albo nie chce się od niego odwrócić.

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Estera (---.147.110.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2020-09-02 15:34

Tola, super, że wróciłaś. Z okazji Twego nawrócenia w niebie była impreza - poczytaj rozdział 15 Ewangelii wg św. Łukasza. To dobrze, że widzisz swoje grzechy i nie chcesz w nich trwać. Ale wiesz co? Dla Boga nie musisz NIC robić, żeby być dla Niego ważna. On tak ma, że kocha za nic, tak po prostu. Dla Niego każdy jest najważniejszy. Ty też.

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Tola (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2020-09-02 19:30

Dziękuję WSZYSTKIM za odpowiedzi, które jeszcze bardziej mnie umacniają, motywują! Pozdrawiam!

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Hania.S. (---.wejherowo.vectranet.pl)
Data:   2020-09-04 16:01

Nie trzeba nic robić, żeby być ważnym dla Boga. Ale niezbędny jest żal za grzechy, spowiedź i zmiana dotychczasowego trybu życia. Nikt nie będzie zbawiony obligatoryjnie. Trzeba współpracować z Łaską i Ofiarą. Trzeba powiedzieć Bogu TAK. I musi to być widoczne w naszym życiu, w każdej dziedzinie.

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2020-09-06 13:06

Pan Bóg czeka zawsze na grzesznika.

 Re: Czy nie jest za późno na odpokutowanie?
Autor: #%@&* (---.17-3.cable.virginm.net)
Data:   2020-09-07 14:19

Pierwszym uznanym świętym Kościola katolickiego jest łotr, który nawrócił się na krzyżu przed śmiercią - Jezus zapewnilł go, że jeszcze dziś będzie w niebie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: