logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Ewa27 (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2020-09-06 20:18

Witajcie. Nie wiem czy to temat na to forum ale chce zeby ktos z boku mi powiedział co sądzi. Chodzi o to ze czyje się brzydko a dokładniej myśle o swoim wyglądzie. Staram się dbać o siebie jednak domowe sposoby do których się ograniczam nie przynoszą spektakularnych efektów. Jak gdzies idę to zastanawiam się jak mnie widza inni czy myślą sobie ze jestem biedna bo tak wyglądam. Nie chodze do kosmetyczek bo nie stać mnie na takie częste wizyty i drogie zabiegi. Mam słabe włosy i cienkie i rzadkie. Nie mam drogich ubrań ale nie narzekamy z mężem na brak pieniędzy. Napiszecie może ze to egoizm pycha albo brak samoakceptacji ale jak widzę na ulicy kobiety wystrojone zadbane to zawsze się cZuje gorzej. 🙁 jakby ktos chciał więcej szczegółów to dopisze. Wiem ze nasza wiara nie każe przywiązywać się do wyglądu ale mamy takie czasy a ja jestem młoda na tyle ze nawet jak pójdę do pracy to muszę jakos wyglądać.. smutno mi czasem z tego powodu

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Kinga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-09-15 23:54

A ja jak widzę wystrojone zbytnio kobiety to myślę co za maskarada. Przecież są ważniejsze rzeczy w życiu niż być "wystrojonym". Ja też do kosmetyczek nie chodzę, bo nie widzę takiej potrzeby. Nie muszę mieć doklejanych rzęs by czuć się wartościową osobą. Uważam, że świat zbyt dużo wagę przykłada do wyglądu. Kilka lat temu też się przejmowałam tym, czy jestem ładna, czy za taką mnie ludzie uważają, bo świat jest taki, że dla niego liczy się wygląd. Ale odkąd przestałam się bardzo malować czuję się bardziej pewna siebie bo juz nie szukam akceptacji ludzi.
Skoro masz męża to znaczy, że dla kogoś jesteś wartościową osobą, skoro właśnie z Tobą chce on spędzić życie.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2020-09-16 00:26

Ale co ma kosmetyczka i dbanie o siebie do doklejanych rzęs?
Ewo, co do słabych włosów to jst sporo propozycji w internecie, jak tanim kosztem poprawić ich kondycję - sposoby naszych mam i babć też dają radę, a nie trzeba wydawać na to często więcej niż 10zł :) Myślę, że porównywanie siebie do innych nie prowadzi do niczego dobrego - zawsze będą lepsi i gorsi, a zadbanie raczej o tej wartości nie świadczy :)

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-09-16 09:11

Porównywanie się z innymi to najprostszy sposób na to, by nigdy nie być szczęśliwym. Zawsze znajdzie się ktoś ładniejszy, bardziej zadbany, mądrzejszy, bogatszy...można by tak wymieniać bez końca. Najlepiej po prostu zająć się sobą. Co do tego, co myślą o Tobie inni - mądrzy ludzie nie tracą czasu na zastanawianie się nad cudzym wyglądem, a z opinią głupich nie warto się liczyć. Jedyne, co bym Ci doradziła, to zrobienie podstawowych badań (morfologia krwi, badanie ogólne moczu, może hormony tarczycy), bo czasem zły stan skóry czy włosów bywa sygnałem choroby.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: AsiaBB (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-16 10:37

Jak doczytałam do momentu, że masz męża, to się uśmiechnęłam. Widać taka brzydka nie jesteś, skoro się facetowi spodobałaś na tyle, że się z Tobą ożenił :) reszta jest w twojej głowie, tylko tam. Jest taka podstawowa prawda, że jak my sami siebie widzimy to wcale tak nas nie muszą widzieć inni. Oczywiście o urodę i strój możesz zadbać - są takie sklepy z odzieżą i domowe kosmetyki albo te z niższej półki, gdzie nie płacisz za firmę a skład mają podobny. Ale to nie wszystko- prawdziwe piękno z serca pochodzi. Jak będziesz mila, ciepła, życzliwa i uśmiechnięta osoba, to się zawsze będziesz ludziom ładna wydawała, mimo tego, że twoje włosy może są rzadkie, czy cera nie taka. Tak po prostu jest. Można też być nieskazitelnie pięknym jak z obrazka, a mieć wiecznie skwaszona minę, spojrzenie zimnej żmii i tyle ciepła w sobie co lód na Antarktydzie. Wtedy mimo urody ludzie będą uciekać jak od wiedźmy.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-16 11:01

To wbudowane w nasz mózg, żeby oceniać po wyglądzie. Czasem to ratuje życie.
Na kiepskie włosy (też takie mam i z wiekiem coraz cieńsze) - dobry fryzjer. Ubrania nie mają być drogie, ale pasujące do Ciebie pod względem koloru i fasonu. Są badania wskazujące na to, że lepiej ubrani lepiej się czujemy. Ale nie porównuj się z innymi kobietami. Może pomogłaby Ci konsultacja u dobrej stylistki. To wydatek, ale osobiście jestem zadowolona. Dużo mniej myślenia nad ciuchami i mniej pomyłek (= oszczędność pieniędzy). Jednak bez akceptacji siebie to najlepsze ubrania i makijaż nie pomogą.


Ubrania mają pasować do osoby, pogody i sytuacji. Nie naśladuje się osób, które noszą w zimie futra, ale mają gołe nogi i cienkie sukienki. Do kościoła nie zakłada się krótkich spodenek, choćby był upał (chyba, że jest się przedszkolakiem). To tak przy okazji, bo stosowność stroju jakoś została zapomniana. Niestety.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: M. (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-16 13:32

Też nie chodzę do kosmetyczek, a czuję się zadbana. Może postaraj się rozpoznać co konkretnie w tych kobietach Ci się podoba, czego im zazdrościsz. I staraj się te elementy jakoś we własnym zakresie realizować, by czuć się lepiej sama ze sobą.
Włosy mamy jakie mamy, poszukaj może sposobów na inne układanie cienkich włosów? Youtube to teraz kopalnia wiedzy na różne tematy, można tam znaleźć informacje o fryzurach, doborze kosmetyków, sposobach makijażu, czy porady stylistów. Opierają się nie tylko na luksusowych markach. Polecam.
Odnoszę wrażenie, że swoje poczucie wartości wiążesz z pieniędzmi, ten temat kilka razy pojawił się w Twoim wpisie. Zapewniam Cię, że nie musi to być kwestia kasy, dziewczyny potrafią się teraz ubierać w lumpeksach i wyglądać bardzo dobrze. Raczej to kwestia odpowiedniego wyboru elementów własnej garderoby, żeby można je było komponować, doboru kolorystyki do własnego typu kolorystycznego czy nawet do typu sylwetki. Zainteresowanie się tymi tematami sprawia, że łatwiej robić zakupy, mamy ubrania, w których wyglądamy dobrze i czujemy się dobrze, może nawet prowadzić do oszczędności, gdy przestajemy wydawać pieniądze na ubrania czy kosmetyki, które lądują na dnie szafy czy są dla nas nieodpowiednie.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2020-09-16 16:38

Kup sobie czasem jakiś drobiazg. Po prostu, coś niedrogiego, ale coś takiego, co Cię ucieszy.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Ewa27 (---.dynamic-4-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2020-09-16 18:01

Bardzo dziękuje za tyle opinii. Przyznane szczerze, ze nie spodziewałam się aż tylu odpowiedzi. Fakt może to chodzi o pieniądze a nie o to czy dbam o siebie. Może podświadomie porównuje z kimś swoj status majątkowy. A wiem, ze wiele kobiet mimo niestabilnej sytuacji życiowej uczeszacza regularnie na zabiegi jakoby to miała być dla nich rekompensata. Z tymi włosami to mam bardzo słabe. Podejrzewam ze niektóre kilkuletnie dzieci maja więcej niż ja. Badałam ja wielokrotnie i leczyłam nawet sterydami. Było dobrze tylko na czas leczenia. A uwierzcie mi ze gęste włosy to piękno. Jak widzę u kogoś gęste włosy to od razu czuje ze nie musi robić nieawidomo czego zeby dobrze wyglądać. Nie to, co ja. I ten świat tez się zmienia, teraz trzeba wzorkiem jeść, przykuwać uwagę itd. Nasz wygląd stanął teraz na pierwszej linii. Tak media kreują i tak ludzie za tym podążają. Staram się mądrze do tego podchodzić ale jestem kobieta i czasem w chwili słabości mi po prostu przykro i nigdy Boga nie prosiłam o gęste włosy ale w głębi duszy to bym ich chciała. Ale nie proszę bo wiem ze to tylko wygląd.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-16 20:01

"Tak media kreują i tak ludzie za tym podążają."
Nie do końca tak jest. Media, owszem, profesjonalnie kreują obrazy, kreują też świetnie sztuczne potrzeby. Z tego żyją. Na dodatek tworzą sugestywnie wrażenie, że WSZYSCY tak czynią, tak żyją, więc i my musimy.
Ale jest naprawdę spora rzesza ludzi, która za tym jednak niewolniczo nie podąża.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-09-17 03:11

Czy słyszałaś o produktach teksturyzujących do włosów? Jeśli nie, to może przy następnym obcinaniu włosów poproś fryzjerkę, by ułożyła Ci włosy z pomocą pudru lub sprayu teksturyzującego i nauczyła Cię, jak go stosować.

https://www.hairstore.pl/blog/jak-stosowac-spray-teksturyzujacy/

Słyszałam, że sporo osób z delikatnymi włosami jest z niego zadowolona, że osiągają dzięki niemu zauważalne powiększenie objętości.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Wierna (78.10.135.---)
Data:   2020-09-17 14:19

Ewo, u nas w parafii zorganizowaliśmy taką "babską" pomoc, zarówno starsze jak i młodsze parafianki były zachwycone poradami dot. pielęgnacji, stylu, przewlekłych chorób skóry - po prostu nie miały okazji spotkać wcześniej nikogo, kto by coś im podpowiedział. Też na początku się krygowały, że to pycha, że nie wypada itp.

" Wiem ze nasza wiara nie każe przywiązywać się do wyglądu" - katoliczka nie musi chodzić zaniedbana, a jeśli chodzi zadbana to nie znaczy, że jest pyszna.
Wiesz, co było jednak NAJPIĘKNIEJSZE i najbardziej wzruszające w tym projekcie? Radość i uśmiech na twarzach pań, które skorzystały z pomocy. Właśnie dlatego warto czynić dobro.

Z Panem Bogiem

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Gabi (---.citykom.de)
Data:   2020-09-17 20:38

Ewo :-)

Rozumiem, że wolałabyś mieć gęstsze włosy i to pragnienie jest całkiem normalne. Wiele osób jest niezadowolonych ze swojego wyglądu i próbuje coś zmienić na lepsze.

"I ten świat tez się zmienia, teraz trzeba wzorkiem jeść, przykuwać uwagę itd. Nasz wygląd stanął teraz na pierwszej linii. Tak media kreują i tak ludzie za tym podążają."

Może jednak za bardzo pozwalasz innym wpływać na Twoje samopoczucie? Może jednak zbyt rzadko przeglądasz się w Jego miłującym spojrzeniu? On jest jedynym i prawdziwym lustrem dla nas, nie media i nie wystrojone kobiety na ulicy. Tylko w Nim odnajdziemy swoją wartość i pokój serca. Stworzył Cię jako istotę niepowtarzalną i jedyną. Pomyśl, obecnie żyje na planecie około 7,8 mld osób i żadna z nich nie jest podobna do Ciebie. Nigdy nie było i nie będzie takiej Ewy na ziemi, gdyż jesteś wyjątkowa. Odkryj w Nim i z Nim swoją niepowtarzalność. On stworzył Cię z nieskończoną czułością i nie odrywa od Ciebie zachwyconego spojrzenia. Kocha Twoje włosy, Twój uśmiech, Twoje spojrzenie, Ciebie całą od stóp do głów i nie chce, abyś się porównywała z innymi i była smutna. Gdy dzięki łasce Bożej odkryjesz, jak cudownie Cię stworzył, będziesz wolna i potrafisz się ucieszyć swoją niepowtarzalnością, bo właśnie to jest naszym atutem. Miłość Boża Cię wypełni i będzie promieniować z Twojego wnętrza, zaakceptujesz siebie całkowicie i pokochasz w całości. Wtedy już kondycja Twoich włosów nie będzie Ci w ogóle przeszkadzała, ponieważ będziesz się cieszyć sobą i dziękować Mu, że tak pięknie Cię stworzył. A Jego Miłość tak rozświetli Twoją twarz, że ludzie nie będą się mogli nadziwić, skąd w Tobie tyle radości i szczęścia.

https://www.gosc.pl/doc/3216337.Moja-corko-czy-wiesz-ze-jestes-piekna
https://www.youtube.com/watch?v=kqzFe2BwREI
https://www.youtube.com/watch?v=x6rEFlYPdCA

Oczywiście, to nie oznacza, że nie musisz dbać o swoje włosy, ale je po prostu pokochaj :-)

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-09-17 22:33

Samo dbanie o wygląd nie jest próżnością czy czymś innym niewłaściwym. Nie może być tylko na centralnym miejscu. Bóg jest doskonałym pięknem, a my jesteśmy stworzeni na Jego podobieństwo i chcemy żyć w pięknym świecie. Mówię o prawdziwym pięknie, nie jakimś upiększaniu na siłę czy bez gustu. Msza może być odprawiona w stodole, jeśli trzeba. A jednak budujemy kościoły i lepiej się w nich czujemy, kiedy mają właściwy wystrój.
Nie chodzi więc o to, by się stroić tak, by teraz inne kobiety czuły się gorsze ani żeby mężczyźni się za Tobą/mną oglądali. Ale o to, żeby samej ze sobą czuć się dobrze i być piękną takim pięknem, jakim Bóg Cię obdarował, a Ty nie psujesz kiepskimi ciuchami:)

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: x (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-06 23:22

Też prawie wcale nie chodzę do kosmetyczek, chociaż zdarza mi się to przy okazji "większych imprez". Ostatnio pani kosmetyczka stwierdziła, że jest szczęśliwa, gdy widzi kogoś w delikatnym makijażu, bo gdy patrzy na większość kobiet dziś to zastanawia się czy nie biorą przypadkiem udziału w jakimś balu maskowym.
Podam przykład trzech znajomych pań. Jedna, najmłodsza z tego zestawu, wcale się nie maluje, bo nie chce, chodzi tylko w spodniach, luźnych ubraniach, to typ "chłopczycy". Kiedyś powiedziała, że w spódniczce po prostu czułaby się źle, ona tak nie potrafi a że jej chłopakowi to nie przeszkadza to i ona tego zmieniać nie będzie. Druga biega ciągle tylko po sklepach, wiecznie przynosi torby ciuchów, stroi się "a czy mi jest w tym dobrze, a czy to do tego pasuje, a to jest tak piękne, że w życiu nie widziała czegoś tak ładnego. Dla trzeciej liczy się jakość makijażu, codziennie chwali się jakich cieni dziś użyła, jakiej pomadki itp. a jeśli na kurs makijażu to tylko do niej, bo inne kobiety nie potrafią się malować. A ja tak obserwując je z bliższej perspektywy stwierdzam, że przeginanie z dbałością o wygląd jest po prostu śmieszne, ale skoro każda z nich czuje się dobrze z sobą, to jakoś trzeba to wytrzymać, bo taki mają styl. Więc jeśli z kolei im coś nie pasuje we mnie to też będą to musiały jakoś przeboleć :) Ty też masz swój styl, który nie musi odpowiadać innym ludziom. Ale jeśli chcesz coś zmienić, to czasem nie potrzeba nie wiadomo jak wielkich zmian, żeby lepiej się poczuć i lepiej wyglądać.

 Re: Czuję się gorzej, widząc wystrojone zadbane kobiety
Autor: Ann (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-08 16:17

Wyluzuj ;) Z wyboru ubieram się w lumpeksach. Ubrania są tam tanie i lepszej jakości. U fryzjera nie byłam już 9 lat, ponieważ lubię długie włosy. Używam jedynie lakieru. Z kosmetyków kredkę, tusz oraz eyeliner. U kosmetyczki nie byłam nigdy. Nie podobają mi się pomalowame paznokcie, więc sama widzisz, że to kwestia gustu. Uważasz, że byłabyś ładniejsza mając kurtkę za 200 zł? Ja kupuję kurtki za złotówkę za sztukę a koleżankom podoba się mój oryginalny styl. Pieniądze można wydać w lepszy sposób niż kupno skrawka materiału, który kiedyś i tak wyląduje w koszu. Mam 27 lat i nie czuję się zaniedbana ;) Wyglądać można fajnie za małe pieniądze. Liczy się charakter i wyznawane wartości. Kiedy będziesz uczciwie kroczyć przez życie to zawsze będziesz mieć kogoś przy swoim boku. Tak, więc głowa do góry. Ważne to co wewnątrz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: