logo
Czwartek, 18 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wygląda spowiedź generalna?
Autor: Piotrek (---.wicom.pl)
Data:   2020-09-08 15:38

Witam mam pytanie jak w temacie? Tzn czy pierw wyznaje grzechy od ostatniej spowiedzi a potem brudy z calego zycia te juz rozgrzeszone i te ktorych istnienie teraz sobie uswiadomilem przygotowujac sie . Celowo nigdy nie zatailem grzechu. Czy nie ma potrzeby rozgraniczac na okres od ostatniej spowiedzi i calej reszty. Z gory dziekuje.
---
Zapraszam do lektury: (klik).
z-ca moderatora

 Re: Jak wygląda spowiedź generalna?
Autor: Hania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2020-09-08 19:24

Do takiej spowiedzi trzeba się dobrze przygotować. Najlepiej odbyć ją u konkretnego kapłana, który wszystko Ci wyjaśni. Ksiądz u którego ja odbyłam spowiedź generalną nie wymagał dzielenia grzechów - ma być szczerze i konkretnie. Proszę Cię jeszcze o jedno: rozważ, czy taka spowiedź jest konieczna (grzechy rozgrzeszone nie muszą być ponownie odpuszczone).

 Re: Jak wygląda spowiedź generalna?
Autor: Gabi (---.citykom.de)
Data:   2020-09-11 17:22

Piotrek :-)

Mogę się z Tobą podzielić doświadczeniem spowiedzi generalnej, którą przeżyłam 10 lat temu będąc na rekolekcjach (Ćwiczenia Ignacjańskie, I Tydzień). Dostaliśmy wskazówki dotyczące przygotowania do spowiedzi z całego życia. Dla mnie to było coś kompletnie niezrozumiałego, bo po co wyznawać już odpuszczone grzechy jeszcze raz i wewnętrznie nawet się buntowałam. Ale dzięki łasce Bożej mogłam się przygotować i oddać wszystkie trudności ponownie. Wyznałam najpierw grzechy od ostatniej spowiedzi, a potem z całego życia. Jakież było moje zdumienie, gdy po spowiedzi odczułam niesamowitą ulgę, jak gdyby Pan zdjął ze mnie cały bagaż tych ciężarów, które chyba nieświadomie nosiłam cały czas w sobie. Poczułam, jak Miłosierny Ojciec przytula mnie, swoją córkę marnotrawną, do Swego Serca i daje mi nową, białą szatę, abym była czysta przed Jego Obliczem. Potem miałam wrażenie, że dzięki tej spowiedzi generalnej, przed którą odczuwałam niechęć, zamknęłam pewien rozdział w moim życiu i złożyłam moją przeszłość w ręce Pana. Byłam niczym nowo narodzona, aby rozpocząć nowe życie z Nim.

Życzę Ci owocnej spowiedzi i obfitości Jego łask!

 Szukam w Gdyni
Autor: Mariusz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-10-15 00:01

/.../

Jeśli szuka Pan przez internet, to zacząć można np. tutaj:
(klik).
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: