logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy ściągać pieniądze przez komornika?
Autor: Anna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-09-19 03:32

Szczęść Boże,

Szukam rady Bożych ludzi.
Jestem rozwódką po ślubie cywilnym. Z tego związku mam syna. Z ojcem dziecka od kilku lat nie mam żadnego kontaktu, syn od kilku lat w ogóle nie widuje się z ojcem, ojciec nie chce - jednak rozmawiają telefonicznie.
Alimenty płaci, jednak zaległości są - to już ponad 6 tysięcy. Nie kwapi się do spłaty, nawet na raty, a nie jest biedny.
Czy moralnym jest ściągać takie pieniądze siłą tzn. przez komornika?
Trudno byłoby mi podać do komornika rodzica choćby mej koleżanki, a tutaj jakby nie patrzył mojego dziecka?
Czy to ok względem syna bo tylko o to mi chodzi? Dla mnie dłużnik to już całkiem obcy człowiek ale...

 Re: Czy ściągać pieniądze przez komornika?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-02 12:03

Nie, to nie będzie OK względem syna, że pozwalasz, aby nie otrzymywał należnych środków. Po pierwsze - nie dostaje tego, co mu się uczciwie należy i być może będziesz musiała mu w pewnych sytuacjach mówić, że na coś nie ma finansów, po drugie - nie wiem, jaki duży jest syn, ale jednak - uczysz dziecko, że można nie wywiązywać się ze zobowiązań.

Dialog na przyszłość:
- Synu, nie możesz pojechać na żaden obóz, bo nas na to nie stać.
- A pieniądze od taty?
- Nie daje od miesięcy.
- I co, tak to zostawiasz, nic z tym nie robisz?
Odpowiedź należy do Ciebie.

 Re: Czy ściągać pieniądze przez komornika?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2020-10-02 12:12

Niemoralne i nieetyczne jest zachowanie ojca dziecka, który uchyla się od swoich obowiązków wobec dziecka, w tym obowiązków finansowych. Jak najbardziej masz prawo w imieniu nieletniego dziecka, ubiegać się przez powołane do tego instancje, o należne synowi finanse, niezbędne do jego utrzymania.

 Re: Czy ściągać pieniądze przez komornika?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-10-04 22:34

Myślę, że sprawa jest trudna do oceny na forum - zwłaszcza, gdy ją znamy tylko z wypowiedzi jednej strony. Ewentualne porady mimo szczerych chęci odpowiadających bez znajomości całej sytuacji mogą poważnie zaszkodzić. Wydaje mi się, że jeśli autorka postu ma takie wątpliwości to coś musi być na rzeczy i jedynie osoby znające dokładnie tę sytuację mogą coś odpowiedzialnie doradzić.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: