logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Aniołowie stróżowie podczas Mszy św.
Autor: Lol (---.play-internet.pl)
Data:   2020-09-23 21:57

Czy to prawda, że nasi Aniołowie stróżowie podczas mszy św zanoszą nasze modlitwy i ofiary (np. odmawiany różaniec i koronke, a ofiarowanie np. jakieś trudności) przed ołtarz? Gdzieś wyczytałem to, ale nie wiem czy to prawda?

 Re: Aniołowie stróżowie podczas Mszy św.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-09-23 23:51

Czy to prawda? Nie mamy, tak myślę, najmniejszej możliwości sprawdzenia :)

Wyczytałeś to w prywatnym objawieniu, prawdopodobnie w wypowiedziach pewnej współcześnie żyjącej boliwijskiej mistyczki, ale głowy nie dam, szkoda mi.
Wiara w objawienia prywatne nie jest nigdy dla katolika obowiązkowa.
Przeczytaj: http://wiez.com.pl/2020/03/22/a-matka-boza-powiedziala-ze-czyli-autorytet-w-kryzysie/

 Re: Aniołowie stróżowie podczas Mszy św.
Autor: B. (---.24.53.141.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-09-24 00:23

Może to?

(8) A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. Apokalipsa 5,8

(4) I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem.
Apokalipsa 8,4

O naszych Aniołach stróżach wiemy mało, ale na pewno nas kochają i troszczą się o nas :)
"Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych; albowiem powiadam wam: ANIOŁOWIE ICH w niebie wpatrują się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie." (Ew. Mateusza 18,10)

Może w księdze Tobiasza znajdziesz odpowiedź? Tam anioł Rafał przyjął ludzką postać, pomagał młodemu Tobiaszowi, a na końcu ujawnił, że jest aniołem. I rzeczywiście zanosił modlitwy do Boga. Cytuję ten fragment:

"12 A teraz: gdy ty i Sara modliliście się, ja PRZYPOMNIAŁEM BŁAGANIA WASZE PRZED MAJESTATEM PAŃSKIM, a także, gdy grzebałeś zmarłych. 13 A kiedy nie wahałeś się wstawać i opuszczać swojego posiłku, i iść, i grzebać umarłego, ja zostałem posłany, aby cię wypróbować. 14 Równocześnie posłał mnie Bóg, aby uzdrowić ciebie i twoją synową Sarę. 15 Ja jestem Rafał, jeden z siedmiu aniołów, którzy stoją w pogotowiu i wchodzą przed majestat Pański». 16 Na to przelękli się obaj, upadli na twarz przed nim i bali się bardzo. 17 I powiedział do nich: «Nie bójcie się! Pokój wam! Uwielbiajcie Boga po wszystkie wieki! 18 To, że byłem z wami, nie było moją zasługą, lecz było z woli Bożej. Jego uwielbiajcie przez wszystkie dni i Jemu śpiewajcie hymn! 19 <Widzieliście, że> nic nie jadłem, wyście tylko mieli widzenie. 20 A teraz uwielbiajcie Pana na ziemi i dziękujcie Bogu! A oto ja wstępuję do Tego, który mnie posłał. Opiszcie to wszystko, co was spotkało». I odszedł. 21 Oni podnieśli się, ale żaden nie mógł już go zobaczyć. 22 I uwielbiali Boga, i śpiewali hymny, i dziękowali Mu za tak wielkie Jego dzieła, że ukazał się im anioł Boży." Tb 12

 Re: Aniołowie stróżowie podczas Mszy św.
Autor: M. (---.088.064.pools.vodafone-ip.de)
Data:   2020-09-24 10:10

Mnie się to kojarzy z modlitwą z Pierwszej Modlitwy Eucharystycznej:

"Pokornie Cię błagamy, wszechmogący Boże, niech Twój święty Anioł zaniesie tę Ofiarę na ołtarz w niebie przed oblicze boskiego majestatu Twego, abyśmy przyjmując z tego ołtarza Najświętsze Ciało i Krew Twojego Syna, otrzymali obfite błogosławieństwo i łaskę".

Tyle że tu jest prośba o anielską pomoc i myślę że tak jest najsensowniej. Jeśli zatem jakoś cię to zainspirowało to poproś może Pana Boga albo bezpośrednio swojego anioła stróża, a wtedy można podchodzić do tego z wiarą i ufnością jak do każdej innej modlitwy.

 Re: Aniołowie stróżowie podczas Mszy św.
Autor: Pax (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2020-09-24 10:12

Jak najbardziej aniołowie uczestniczą z nami w Eucharystii, to bez wątpienia katolicka prawda.
Po pierwsze w akcie pokuty mówimy: przeto błagam Najświętszą Maryję Zawsze Dziewicę, wszystkich aniołów i świętych i was bracia i siostry o modlitwę za mnie........
Po drugie: Prefacje mszalne bardzo często się kończą w podobny sposób .....razem z aniołami i archaniołami wysławiamy Cię Boże śpiewając Święty Święty Święty . ...

Po trzecie i najważniejsze, najstarsza modlitwa eucharystyczna (niestety rzadko stosowana), czyli Pierwsza Modlitwa Eucharystyczna / Kanon Rzymski zawiera takie słowa:
"Pokornie Cię błagamy, wszechmogący Boże, niech twój święty Anioł zaniesie tę Ofiarę na ołtarz w niebie, przed oblicze boskiego majestatu Twego, abyśmy przyjmując z tego ołtarza Najświętsze Ciało i Krew Twojego Syna, otrzymali obfite błogosławieństwo i łaskę".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: