logo
Poniedziałek, 26 października 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Czy możliwe, że szatan się wkurza?
Autor: kot (---.176-107-172.citysat.com.pl)
Data:   2020-10-06 16:01

Mam taki problem 9 miesięcy temu rzuciłem pornografie i masturbacje i od jakiegoś czasu mam w głowie myśli, że i tak mam małe szanse na zabawienie bo zbawienie jest trudne i będzie mało osób zbawionych i czasami mam pokusy seksualne i też słucham wypowiedzi kapłanów o potępieniu i się tym denerwuje. Czy to możliwe, że się szatan wkurza?

 Re: Czy możliwe, że szatan się wkurza?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-10-14 14:37

Wkurza to mało powiedziane. On szaleje z wściekłości! Taka piękna zdobycz wymyka mu się z rąk! Dbaj teraz bardzo o modlitwę, życie sakramentalne i nie daj się zastraszyć! Wyrażenie "nie lękaj się" powtarza się w różnych formach w Biblii 365 razy, po jednym na każdy dzień roku, weź to sobie do serca i nie daj się ojcu kłamstwa. Jak powiedział Mickiewicz "Szatan wie, że Bóg wielki i w siłę niezmierny, ale zapomniał o tym, że Bóg miłosierny". Ty o tym nie zapomnij, czerp garściami z Bożego miłosierdzia i nie bój się potępienia. Szatan wścieka się, bo wie, że już przegrał, Ty trzymaj tylko nadal stronę Zwycięzcy i podnoś się konsekwentnie z kolejnych upadków (te przyjdą na pewno!), a będziesz bezpieczny.

 Re: Czy możliwe, że szatan się wkurza?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-16 20:39

kot,

o tak, Szatan się złości. Ale się go nie bój. To wspaniale, że myślisz o swoim zbawieniu i pragniesz być zbawionym. Jeżeli będziesz postępować zgodnie z Dekalogiem, masz ogromne szanse. Bóg widzi Twoje zmagania, nie zrezygnuj z nich.
Twoja modlitwa będzie dla Szatana ogromnym straszakiem, takim kijem, maczugą. Mam nadzieję, ze im bardziej będziesz się modlić i zachowasz czystość, on zrezygnuje ze swoich sztuczek i zakusów, i zostawi Cię w spokoju.
Nie denerwuj się, uszy do góry.

 Re: Czy możliwe, że szatan się wkurza?
Autor: Robson (185.189.139.---)
Data:   2020-10-19 09:21

> Czy to możliwe, że się szatan wkurza?

Jeszcze jak. Teraz tylko się wkurza, bo jest bezsilny, ale jak tylko wyczuje sposobność przestanie dawać o sobie znać i przyczai się, aby zaatakować wzmożoną pokusą w chwili Twojej słabości. To jak szachista, który planuje kilka posunięć naprzód: najpierw pohałasuje demonstracyjnie, wbije w dumę że tak świetnie dajesz mu odpór, potem ucichnie, a potem znienacka przyciśnie. Podobnie próbował nawet z naszym Panem (Ewangelia Łukasza 4:13). Radziłbym tutaj nie próbować "kozaczyć" i być silnym i dorosłym, tylko jak małe dziecko przed warczącym wielkim psem - uciec i przytulić się do Ojca (regularna spowiedź i częsta Komunia św.).

 Re: Czy możliwe, że szatan się wkurza?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-10-19 20:58

Czy się wkurza - to trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo nawet nie wiadomo, czy zły duch jest zdolny do "wkurzania się" w tym sensie, w jakim "wkurza się" człowiek. Ale na pewno w jakiś sposób jest niezadowolony z powodu tego, że "wymykasz mu się z rąk". Jednak, czy to naprawdę ważne, czy się "wkurza", czy nie? Ważne, żeby nie iść za tym, co Ci proponuje. A to, że będzie Ci wmawiał, że masz małe szanse na zbawienie to najlepiej po prostu zignorować. Diabeł jest dealerem grzechu. Podejdź do tego jak np. do dealera narkotyków: Trzeba po prostu zrezygnować z jego oferty i nie przejmować się tym, co on mówi. Nie roztrząsaj tego, czy się wkurza czy nie. On będzie gadać to, co mu się opłaci, żeby skłonić Ciebie do korzystania ze swojej oferty. Ale Ty po prostu staraj się nie kupować tego, co Ci próbuje wcisnąć i nie słuchaj, jak będzie cię próbował omamić. Jeśli upadniesz i skorzystasz z jego oferty to jak najszybciej staraj się przez spowiedź wrócić do Boga. I nie słuchaj podszeptów sugerujących, że nie dasz rady itp. W drodze ku zbawieniu nie jesteś sam - jest z Tobą Bóg, święci, aniołowie, masz też do pomocy swojego osobistego anioła stróża i oni będą Cię wspierać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: