logo
Poniedziałek, 26 października 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Poczytam nt. doświadczeń życia konsekrowanego.
Autor: monika (---.ftth.abo.bbox.fr)
Data:   2020-10-11 16:47

Życie jako osoba konsekrowana w świecie.
od jakiegoś czasu zastanawiam się nad taką drogą. Być może to jest to czego szukam. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym względzie i chciałby się podzielić to z największą radością poczytam. nawet kilka słów...

 Re: Poczytam nt. doświadczeń życia konsekrowanego.
Autor: źródła informacji (---.play-internet.pl)
Data:   2020-10-11 19:34

Świadectwa i osoby, które możesz pytać bezpośrednio lub publicznie:
http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewforum.php?id=25

Oficjalne informacje o instytutach:
http://www.kkis.episkopat.pl/
A tu o dziewictwie konsekrowanym:
http://konsekrowane.org/

Dobrego rozeznawania :)

 Re: Poczytam nt. doświadczeń życia konsekrowanego.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-11 19:35

Właśnie uciekł mi niestety napisany post, więc powtórzę w skrócie: na początek zapraszam do lektury tutaj:
http://powolaniowapomoc.p2a.pl/viewforum.php?id=25.
Znajdziesz tu dosyć liczne głosy osób żyjących konsekracją w świecie (lub o takich osobach) - i w konsekracji indywidualnej, np. dziewice konsekrowane, i w świeckiej konsekracji we wspólnotach, co prawda nie mieszkających wspólnie, lecz żyjących tym samym charyzmatem i tą samą duchowością (mam na myśli instytuty świeckie). Może przy lekturze pojawią się konkretniejsze pytania, na które tutaj dałoby się odpowiedzieć. Na razie trudno, bo nie wiadomo, o jaką formę Ci chodzi.

 Re: Poczytam nt. doświadczeń życia konsekrowanego.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2020-10-22 00:51

Są też książki, np. "Na górę wysoką":

"Książka zawiera wspomnienia o członkiniach świeckich instytutów życia konsekrowanego, które były założycielkami lub pierwszymi członkiniami swoich instytutów powstających w Polsce w ubiegłym wieku, jak również świadectwa osób, które mimo słusznego wieku mają jeszcze wystarczająco dużo sił fizycznych i mocy duchowych, by zmieniać ten świat swoją konsekracją i apostolstwem. W książce są także wspomnienia o Włoszkach, Ukraince i Białorusince.

„Każda z nich, nie ubierając się w habit, otwarta na dar powołania do życia według rad ewangelicznych w świecie, w najtrudniejszych czasach mrocznego komunizmu oraz w najnowszych latach ustrojowych przemian wniosła na polski grunt nową jakość chrześcijańskiego życia – świeckość konsekrowaną” – napisał we wstępie ks. bp Józef Szamocki, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. instytutów świeckich.

Zaskakujące jest to, jaki wpływ miały (i mają) niektóre z tych kobiet na różne środowiska – poprzez swoją pracę zawodową, zaangażowaną obecność w miejscu zamieszkania i poprzez rozmaite posługi w Kościele. Z książki łatwo można dowiedzieć się, na czym polega i w czym się przejawia życie jednocześnie świeckie i konsekrowane, i czego wymaga od osoby podejmującej to – niewątpliwie – wyzwanie".

https://wydawnictwo-oaza.pl/pl/o/na-gore-wysoka-438.html

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: