logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dlaczego brak synchronizacji? Houston, we have a problem.
Autor: G_JP (---.ap-media.pl)
Data:   2020-10-13 20:02

Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data: 2020-10-04 12:56

W tej chwili widzę na telefonie ostanie tematy napisane przez Extra123, Myśląca(24), Paulina, a na komputerze przez Mary, Marzena, tt. Występuje jakiś brak synchronizacji pomiędzy tym, co widać na telefonie i na komputerze. Czy da się z tym coś zrobić, żeby była zbieżność pomiędzy tym, co się wyświetla na ekranach telefonu i komputera? Inne też jest datowanie, bo na komputerze na str. www.katolik.pl nad tematami na górze widzę 2 października, a na telefonie jest widoczna aktualna data.

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data: 2020-10-04 18:31

Dołączę się: od kilku dni inna, wyższa liczba odpowiedzi dla danego wątku widoczna jest na głównej liście (np. podaje się liczbę 13, czyli 13 odpowiedzi), inna (mniejsza) jest liczba rzeczywiście dostępnych odpowiedzi, które widać po rozwinięciu danego wątku. Czyli nie mam dostępu do kilku zapowiadanych liczbowo tekstów z danego wątku. Korzystam tylko z laptopa, nie mam możliwości sprawdzenia w telefonie.

Autor: Ona (---.dynamic.chello.pl)
Data: 2020-10-04 18:42

Chyba jest jakiś problem z cookies. Wchodząc na stronę muszę ją odświeżyć, jak wchodzę w konkretny wątek również. Nawet jak odświeżę stronę główną, i widzę temat z czerwonym napisem, że jest w nim coś nowego, to po wejściu w ten wątek i tak muszę go odświeżyć. Inaczej nie widzę nowych odpowiedzi.

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data: 2020-10-04 19:25

Mnie się wydaje, że problem polega na odświeżaniu strony, a nie na braku synchronizacji. Odświeżanie trzeba wymusić, żeby zobaczyć aktualną zawartość. Dzieje się tak zarówno na komputerze, jak i telefonie. Przynajmniej u mnie. Chyba zaczęło się w ostatni czwartek. Nieprawidłowo też działa przełączanie się z wyświetlania płaskiego wątku na drzewo, i na odwrót. Jakby globalne ustawienie trybu wyświetlania nie było pamiętane poprawnie.

Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data: 2020-10-04 22:31

Po otwarciu strony na PC wciśnijcie jednocześnie "ctrl" oraz "F5". Wymusza to pobranie strony bezpośrednio z serwera (a nie z bufora), i wyświetlenie.

Autor: administrator (---.nyc.res.rr.com)
Data: 2020-10-05 14:53

Skrypt obsługujący forum jest bardzo stary, ponad dwudziestoletni. Z drugiej strony zawartość forum to setki tysięcy postów. Żeby to usprawnić trzeba solidnego fachowca, myślimy jak to zrobić.

Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data: 2020-10-05 19:42

Niewątpliwie wciśnięcie ctrl oraz F5 pomaga, ale trzeba to nawet robić na wyszukiwarce postów. Gdyby nie to, że sprawdziłam stronę na telefonie, to myślałabym, że Forum Pomocy przestało funkcjonować.

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data: 2020-10-05 23:26

Niestety, od strony użytkownika wygląda to teraz tak, że odświeżanie trzeba powtarzać za każdym razem, kiedy korzysta się ponownie z używanego wcześniej adresu. Przy czym żeby odświeżyć stronę, wystarcza samo F5, bez Ctrl. Pełnego odświeżania F5+Ctrl nie ma sensu robić, bo ściąga się wtedy więcej danych. Poza tym wciskanie dwóch klawiszy naraz jest mniej wygodne ;). Ale ponieważ, korzystając z FP, nie przyglądamy się adresom, tylko klikamy na różne rzeczy (np. spis tematów, starsze/nowsze wiadomości, temat wątku, szukaj w wyszukiwarce), to chcąc mieć pewność, że jest to aktualny stan, należy "przypieczętować" każde takie kliknięcie klawiszem F5.

Na telefonie też trzeba strony FP odświeżać (⋮ - obok pola adresu, a potem ↺);

Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data: 2020-10-06 00:45

Odświeżać trzeba wszystko, do czego zaglądamy, każdorazowo, czyli każda operacja wymaga przynajmniej podwójnej roboty, a i tak efekt jest niepewny. Program dostaje minimum dwa razy tyle poleceń co zwykle, więc też (z)wariuje.
Odświeżam odświeżanie :)

Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data: 2020-10-06 03:47

Po odświeżeniu efekt jest pewny. Oprogramowanie od tego nie (z)wariuje, ale nie wiadomo, co stanie się użytkownikami ;))
Ale pytanie, całkiem poważne, ile osób przeczyta, że trzeba odświeżać, a ile zrezygnuje z FP, myśląc, że przestało działać.

 Re: Dlaczego brak synchronizacji? Houston, we have a problem.
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2020-10-25 23:20

Wydaje mi się, że problem został zażegnany, bo odświeżenie strony nie powoduje, że pojawiają się nowe wpisy. Tak było przynajmniej dzisiaj.

 Re: Dlaczego brak synchronizacji? Houston, we have a problem.
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2020-11-01 17:35

Wydaje mi się, że na komputerze działa już prawidłowo, ale na telefonie wciąż trzeba odświeżać.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: