logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: Lena (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-10-26 07:07

Jest takie powiedzenie "nie wiadomo kto pierwszy" . Ale wygląda na to, że może wkrótce zostać zabrana z tego świata, bliska Osoba. Konkretnie, Mama. Ma ponad 90 lat i jest już bardzo poważnie chora. Pomyślałam, o ewentualnym zamówieniu Mszy Świętych Gregoriańskich po Jej odejściu. Odszukałam informacji na ten temat, ale nie wszystko jest dla mnie jasne. Mama obecnie mieszka w tym samym mieście, ale w innej parafii. Tam też mieszka rodzeństwo. Mamy w dalszej rodzinie kapłana, który jest w parafii w innym mieście. Pomyślałam, żeby zamówić tam, gdzie ten kapłan posługuje. Ale raczej nie byłoby możliwości uczestniczenia. Jeżeli nie tam, to w mojej parafii. Nie wiem jeszcze (nie poruszałam tego tematu z rodzeństwem) co myśli rodzeństwo. Ale to ja myślę o zamówieniu i ofiarach. Może więc mogłabym decydować. Stąd pytanie, czy rodzina powinna uczestniczyć w Mszach Gregoriańskich, czy może modlić się z daleka. Może niepotrzebnie się zamyślam na przyszłość, bo moje zdrowie również nie jest w najlepszym stanie.

 Re: Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-10-27 14:40

Leno,

Może powinnaś zamówić Msze św. w parafii twojej mamy, ale wcześniej ustal to i porozmawiaj z rodzeństwem. Bo może będą mieć jednak swoje propozycje, które powinnaś rozpatrzyć. Jakoś to wspólnie ustalcie.

Rodzina może modlić się w tym czasie w swoich kościołach, to nie jest jakiś przymus, a dobrowolny udział we Mszach św. zamówionych w intencji waszej mamy.

Pozdrawiam

 Re: Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: A. (---.toya.net.pl)
Data:   2020-11-02 18:59

Za żywych zamawia się Msze "o potrzebne łaski". Msze gregoriańskie są odprawiane po odejściu z tego świata osoby. Warto postarać się dla mamy o sakrament chorych, Spowiedzi generalnej i Komunii świętej.

 Re: Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: Lena (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-11-03 07:42

Przychodzi do Mamy w pierwsze piątki miesiąca, kapłan z jej parafii i na pewno dba o wszystko. Nie mieszkam z Mamą. Mieszka z rodziną siostry.

 Re: Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: Margaret (---.wieszowanet.pl)
Data:   2020-11-06 20:44

Teraz to bym się modliła o dobrą śmierć. Na myślenie o gregoriance przyjdzie czas potem. Takie Msze za zmarłą osobę zamówiłam w klasztorze za granicą. Więc w nich nie uczestniczyłam.

 Re: Czy rodzinna powinna uczestniczyć w zamówionych Mszach?
Autor: Nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-11-13 16:34

Po pierwsze to zadzwoń do rozważanych przez Ciebie parafii i zapytaj czy odprawiają msze gregoriańskie. Wszystkie parafie, o których wiem, że odprawiają takie msze są prowadzone przez zakonników. Oni mają zwykle więcej kapłanów w klasztorze i mogą sobie pozwolić na podjęcie takiego zobowiązania - 30 mszy pod rząd.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: