logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Symbole Wszystkich Świętych na ciasto.
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2020-10-28 21:10

Moi drodzy,
Chciałabym zrobić ciasto lub ciasteczka, które by pasowały na uroczystość Wszystkich Świętych lub może na Zaduszki. Chodzi mi o jakąś alternatywę dla wszechobecnych ciast - dyń, pająków, szkieletów, nietoperzy, krwi, duchów i innych Halloweenowych straszaków. Samo ciasto czy ciasteczka to zrobię bez problemu, ale brakuje mi trochę inspiracji, jak je udekorować, żeby było widać, że to z okazji tego święta. W internecie znalazłam bardzo fajne, ale wolałabym uniknąć wielkiej ilości lukru plastycznego na całym cieście, a na kremie lub bitej śmietanie malowanie nie wyjdzie. Ciasto pewnie jakieś białe, z lukru mogę zrobić figurki lub płaskie elementy dekoracyjne, mogę coś napisać ub narysować przy pomocy pisaka czekoladowego, mam też złoty spray i barwniki spożywcze. Co dalej? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Z Panem Bogiem :)

 Re: Symbole Wszystkich Świętych na ciasto.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2020-10-29 11:19

Jak dla mnie chryzantema. Piękny kwiat, w Polsce jednoznacznie kojarzy się z uroczystością Wszystkich Świętych. Aż wyobraziłam sobie ciasto marchewkowe ze wzorem chryzantemy, narysowanym białą czekoladą... Mniam... Pokusa obżarstwa mnie ogarnęła!

 Re: Symbole Wszystkich Świętych na ciasto.
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2020-10-29 13:21

Może napisać sigla cytatów z Biblii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: